جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱

جزئیات دستورالعمل عزاداری هیئات مذهبی در حرم امام رضا(ع) / فرصت "یک ساعته" هر هیئت برای عزاداری داخل حرم/ هرگونه دسته‌روی ممنوع است

سیاه پوشی حرم در ایام شهادت آخر ماه صفر

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی گفت: هر هیئت مذهبی در روز می‌تواند تنها یک ساعت داخل حرم مطهر عزاداری کند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد توکلی با اعلام جزئیات دستورالعمل عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر امام رضا(ع)، اظهار داشت: هرگونه دسته‌روی هیئت‌های مذهبی در شهر و حرم رضوی ممنوع است و از حضور گروهی هیئت‌ها بدون دریافت تأییدیه از شورای هیئات مذهبی ممانعت می‌شود، به‌ویژه گروه‌هایی که بخواهند در حین حرکت به عزاداری بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه تنها هیئت‌هایی که از شورای هیئات مذهبی معرفی‌نامه دریافت کرده باشند می‌توانند داخل حرم مطهر عزاداری کنند بیان کرد: این گروها می‌توانند با مراجعه به دفاتر هیئت‌ها در حوزه انتظامات و مشخص کردن مکان و زمان عزاداری در فضای باز حرم مطهر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عزاداری کنند.

توکلی افزود: در صورتی ‌که چندین هیئت بخواهند به‌صورت مشترک به عزاداری بپردازند با دریافت تائیدیه از شورای هیئات مذهبی، درخواست این هیئات بررسی می‌شود و در مدت‌زمان مشخصی می‌توانند در صحن امام حسن مجتبی(ع) به عزاداری بپردازند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی اضافه کرد: این هیئات ضمن هماهنگی با معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی می‌توانند به مدت ۲ ساعت برنامه‌های مشخصی از جمله سخنرانی، مداحی و عزاداری داشته باشند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.