شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

یادداشت/

این روزهای تاریخی فراموش نخواهد شد

دکتر علی بیرجندی‌نژاد/رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد

علی بیرجندی‌نژاد

روایت روزپزشک امسال، روایت متفاوتی است. غم از دست دادن عزیزانمان به‌ویژه استادان بزرگی چون استاد خوارزمی، استاد خسروی‌خراشاد و سایر پزشکان و کادر بهداشت و درمان بر قلب همه ما سنگینی می‌کند؛ بزرگانی که جبران فقدانشان در زمان کوتاه میسر نخواهد بود.

از این رو به جای تبریک گرامی می‌دارم جایگاه پزشکان ایران‌زمین که استواریشان چون دماوند و صبرشان به‌سان البرز است؛ آنان که شجاعانه به صحنه مبارزه با کرونا قدم نهادند و صادقانه خدمت کردند. تاریخ فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های پزشکان این سرزمین را فراموش نخواهد کرد.

روز پزشک امسال روایتگر ایثار، رأفت، مرام و جوانمردی کسانی است که در بحبوبه درد و بیماری و در شرایطی که به یک جنگ تمام عیار همانند است، درمان مردم را بر جان خود مقدم دانسته و قسم‌نامه طبابتشان را با نثار جان بر صفحات تاریخ ثبت کردند. روزهای سختی بر همه ما می‌گذرد به ویژه بر کادر درمان و پزشکانی که به قیمت جان خود و عزیزانشان در لباس‌هایی که تحمل هر دقیقه‌اش سخت و طاقت‌فرساست در خط مقدم درمان بیماران، در ICU ها، مراکز جامع خدمات سلامت، درمانگاه‌ها ، مطب‌ها و ... ارائه خدمت می‌کنند.

یکم شهریور امسال متفاوت از سال‌های قبل و شاید سال‌های بعد از خود باشد؛ در این روز بزرگ به عنوان عضو کوچکی از جامعه پزشکی شهر از همه مردم و همشهریانم تقاضا دارم واقعیت بیماری کرونا را باور کنند و با پذیرش مسئولیت‌اجتماعی خود در قبال کادر بهداشت و درمان، هموطنان و به‌ویژه خانواده‌هایشان، رعایت موازین بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

تأسی به سیره و روش سید و سالار شهیدان حضرت امام‌حسین(ع) در ایام سوگواری پیش‌رو، انتظار جامعه پزشکی از هر شیعه‌ واقعی و راستین است.

از همه همشهریانم تقاضا دارم امسال شعار «هر خانه یک حسینیه» را جامه‌عمل بپوشانند و با استفاده حداکثری از فضای‌مجازی، رسانه‌ها و توزیع بسته‌های موادغذایی خام به جای غذای آماده، محرم امسال را با شکوه تمام و با پرهیز از به خطر انداختن جان خود و دیگران برگزار کنند. به امید اینکه در سایه الطاف‌الهی همه ما از این مرحله سخت سربلند و سرافراز عبور کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.