شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

افشاگری یک نماینده از رانت های "زنگنه" و "آخوندی" به نمایندگان و اطرافیان آنها

ابوالفضل ابوترابی

نماینده نجف آباد در مجلس از رانتهای آخوندی و زنگنه به برخی از نمایندگان و اطرافیان آنها خبر داد.

قدس آنلاین: ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، با اشاره به مطرح شدن استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت در مجلس، اظهار داشت: اخیرا موضوعاتی مبنی بر انتصاب پرسنل دیوان محاسبات با امضای بیژن زنگنه در وزارت نفت مطرح شده که پیگیر صحت و سقم این نوع انتصابات هستیم.

وی افزود: اگر این خبر صحت داشته باشد، قطعا با وزیر نفت برخورد جدی خواهد شد و این مورد نیز یکی از دلایل استیضاح زنگنه ذکر خواهد شد و ما این موضوع را به محورهای استیضاح اضافه می کنیم.

نماینده مردم نجف آباد ادامه داد: در خبرهای منتشر شده آمده که حسابرس دیوان محاسبات کشور در مجموعه شرکتهای وزارت نفت به عنوان مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت نفت از زنگنه حکم گرفته است این در حالیست که طبق اطلاعات بدست آمده در روزهای آتی مدیران دیگری از دیوان محاسبات کشور در شرکت های تحت مسئولیت خود در دولت مسئولیت می گیرند. اینگونه انتصابات از بین پرسنل دیوان در دیگر وزارتخانه ها و ایجاد روابط کاری با دستگاه های اجرایی در خوش‌بینانه ترین حالت آن موجب نمک‌گیر کردن پرسنل دیوان می شود.

ابوترابی همچنین با اشاره به رانتهای زنگنه به برخی نمایندگان و اطرافیان آنها بیان داشت: وزیر نفت با دادن سهمیه قیر به شهرستانها، پست و مقام به اطرافیان نمایندگان و حتی خود نمایندگان بعد از دوران نمایندگی خود را از تیغ نظارتی مجلس نجات می داد.

نماینده مردم نجف آباد اضافه کرد: به عنوان مثال یکی از نمایندگان مجلس که فوق لیسانس ادبیات فارسی داشت و تحصیلات وی هیچ ارتباطی با کارکرد وزارت نفت نداشت، بعد از دوره نمایندگی مسئول سازه های آبی وزارت نفت شد! برخی دیگر از وزرای دولت روحانی هم بعضا اینگونه رفتار می کردند، مثلا آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی به 13 نماینده مجلس نهم و دهم آپارتمان هایی به ثمن بخس داد تا مانع رای آوری استیضاح خود در مجلس شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

  • Mohammad ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۶:۳۵
    0 0
    مورد توجه آقای رئیسی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.