یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶

امارات، یمنی‌ها را برای جنگ به لیبی می فرستد

مزدوران امارات یمن

شبکه الجزیره به نقل از منابع یمنی گزارش داد که امارات اقدام به آموزش و اعزام ده‌ها یمنی به لیبی به منظور مقابله با دولت وفاق ملی این کشور کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، منابع یمنی می‌گویند امارات عربی متحده که در ائتلاف سعودی متجاوز به یمن مشارکت داشته، ده‌ها تن از یمنی‌ها را برای جنگ در لیبی، آموزش داده و سازماندهی کرده است.

این منابع امنیتی امروز یکشنبه به شبکه الجزیره گفتند که امارات در پایگاه نظامی «بلحج» واقع در جنوب یمن و پایگاه نظامی «عصب» امارات در «اریتره» اقدام به آموزش این نیروها کرده و آن‌ها را برای مقابله با دولت وفاق ملی لیبی (به ریاست فایز السراج) به این کشور فرستاده است.

پیشتر نیز منابع یمنی در باره اقدام امارات و اعزام نیروهای یمنی برای جنگ در یمن افشاگری کرده بودند و از طریق سودان و اریتره این نیروها و تجهیزات نظامی را به لیبی فرستاده بود (جزئیات بیشتر).

امارات و عربستان سعودی به همراه مصر از دولت شرق لیبی یا دولت طُبرُق که حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای نظامی موسوم به «ارتش ملی لیبی» است، در جنگ با دولت وفاق ملی حمایت سیاسی و تسلیحاتی کرده‌اند؛ این سه کشور از قدرت‌گیری دولت وفاق ملی که گرایش اسلامگرایانه و اخوانی دارد، نگران هستند.

دیروز شنبه هر دو دولت (دولت وفاق و دولت طبرق) از نیروهای تحت امر خود خواستند که به درگیری در جبهه‌ها پایان دهند تا آتش‌بس برقرار شود؛ اقدامی که استقبال کشورهای یاد شده، اتحادیه عرب، انگلیس و روسیه را در پی داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.