یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳

آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو/ پراید از سد مقاومتی عقب نشست

خودرو

ریزش قیمت ها در بازار خودرو از اواخر مرداد ماه آغاز شد و تاکنون نیز ادامه داشته است هر چند سرعت و شدت ریزش قیمت ها در این بازار در مقابل افزایش قیمت چند ماه اخیر بسیار ناچیز است.

به گزارش خبرآنلاین، بازار خودرو که طی چند ماه اخیر افزایش قیمت بی سابقه ای را تجربه کرده است چند روزی است که به ثبات رسیده و ازاواخر مرداد ماه تاکنون قیمت ها در این بازار در حال پایین آمدن است به طوری که قیمت پراید ۱۳۲، ۱۵۱ و  ۱۳۱ از آخرین روز مردادماه تاکنون ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است و قیمت این خودرو ها امروز به ترتیب ۷۸، ۸۸ و ۷۷ میلیون تومان اعلام شده است در این بین اما قیمت خودرو پراید ۱۱۱ طی چند روز اخیر روی ۸۹ میلیون تومان ثابت مانده است.

شتاب قیمتی که بازار خودرو طی چند ماه اخیر به خود گرفت باعث شد تا قیمت ها در این بازار به طور چشمگیری افزایش پیدا کند و خروج مصرف کنندگان از بازار خودرو رکود حاکم بر این بازار را عمیق تر کرد تا جایی که نمایشگاه‌داران خودرو عنوان می‌کردند خرید و فروش خودرو تقریبا به صفر رسیده است. از سوی دیگر، خریداران خودرو به امید این‌که بازار روندی کاهشی به خود گیرد، دست از خرید خودرو کشیدند و به دلیل قدرت خرید پایین، ترجیح دادند خرید خودرو را به بعد موکول کنند.

کاهش قیمت های اخیر در بازار خودرو تنها به خودروهای گروه پراید محدود نمی شود بلکه قیمت خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۵ فول از اواخر مرداد ماه تاکنون ۳ میلیون تومان کاهش یافته است و قیمت این خودرو به ۱۹۹ میلیون تومان رسیده است و هچنین قیمت خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ فول نیز در این مدت ۲ میلیون تومان کاهش یافته است و به ۱۶۳ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو در بازار راکد/ دنا ۲۲۰ میلیونی شد

سایر خودروهای گروه خودروسازی پژو نیز از این کاهش قیمت ها در امان نمانده اند به گونه ای که قیمت خودرو پژو ۲۰۰۸ که تا ۷۸۰ میلیون تومان بالا رفته بود امروز به ۷۶۵ میلیون تومان رسیده است و مدل ۹۸ این خودرو نیز در حال حاضر ۷۳۰ میلیون تومان قیمت دارد.

خودروهای گروه سمند نیز در این مدت کاهش قیمت چشمگیری داشتند به طوری که قیمت خودرو سمند ال ایکس ای اف ۷ بنزینی مدل ۹۹ از ۱۷۵ میلیون تومان امروز به ۱۶۸ میلیون تومان رسیده است و قیمت سمند ال ایکس ساده که ۱۴۵ میلیون تومان بوده است امروز به ۱۴۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان قیمت خودرو های تیبا هاچ بک ای ایکس رینگ آلمینیومی، تیبا هاچ بک ای ایکس رینگ فولادی، تیبا هاچ بک پلاس و تیبا صندوقدار اس ایکس بنزینی به ترتیب ۱۰۶، ۱۰۱، ۱۱۵ و ۹۴ میلیون تومان اعلام شده است.

خودرو کوییک دنده ای که ۱۲۴ میلیون تومان قیمت داشته است امروز به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو کوییک دنده ای آر نیز از ۱۲۷ میلیون تومان به ۱۲۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

منبع: خبر آنلاین

نظرات

  • جواد ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۱۲
    0 0
    چقدر بايد بدبختي بكشيم كارگر بدبختم الان هم كه بيكار شدم ماشن ثبت نام كردم كه تو اين همه بدبختي يه منبع درآمد هم داشته باشم اونطوري كه تصميم گرفتند هر3 ماه يكبار قيمت كارخونه تغيير كنه ديگه چه صيغه ايه ؟ تازمان تحويل از ايران خودرو 4 باريعني افزايش قيمت؟بريد جلوي دلالها را بگيريد نه اينكه ما چوبش را بخوريم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.