دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

اعلام آمادگی مجلس برای همکاری با دولت به جهت بازگرداندن پول‌های بلوکه شده در کره جنوبی

مهدی طغیانی - کراپ‌شده

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از اعلام آمادگی مجلس برای همکاری با دولت به جهت بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد.

قدس آنلاین: مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی تاکنون جلساتی برای بررسی موضوع پول‌های بلوکه شده کشورمان با حضور معاون وزیر امور خارجه داشته و راهکارهای بازگشت این پول بررسی شده است.

وی با اشاره به اظهارات معاون وزیر امور خارجه در این جلسه گفت: تقریبا هر هفته در حال تلاش و مذاکره با مسئولان کره جنوبی برای برگرداندن پول‌های بلوکه شده هستیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره موضوع و علت بلوکه شدن پول‌های ایران در کره جنوبی اظهار داشت: این پول‌ها در معاملاتی که بیشتر صادرات پتروشیمی، نفت و امثال آن بوده، به دلایل تحریم‌های آمریکا بلوکه شده و اجازه برگشت نمی‌دهند.

طغیانی در همین راستا ادامه داد: کره‌ای‌ها حتی زیربار منتقل کردن به شکل حواله و یا صادرات کالا به ایران نمی‌روند، چرا که آمریکایی‌ها در کره جنوبی حاکم هستند و اجازه خروج این پول را به کره نمی‌دهند.

وی درباره اقدام مجلس در این‌باره بیان داشت: اگر لازم است کار قانونی انجام بگیرد مجلس می‌تواند به دولت و وزارت امور خارجه کمک کند. حل این موضوع و خارج کردن پول ایران از کره در حوزه فعالیت مجلس نیست اما این مسئله را تا به سرانجام رسیدن پیگیری می‌کنیم.

‌انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.