سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

ترافیک دیرینه منتهی به بهشت رضا(ع) مشهدمقدس کاهش می‌یابد

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد

با اجرای طرح‌های عمرانی و ترافیکی، ترافیک قدیمی مسیر منتهی به بهشت رضا(ع) مشهدمقدس کاهش می‌یابد.

به گزارش قدس آنلاین،   خلیل‌الله کاظمی از فعالیت‌های عمرانی بیرون از شهر و مسیرهای منتهی به مشهد ظرف یکسال گذشته با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد تومان خبر داد.

 معاون شهردار مشهدمقدس خاطرنشان کرد: این عملیات‌ها با محوریت طرح مثلث توسعه اقتصادی و انتخاب شهرداری مشهد به عنوان معین اقتصادی منطقه سه استان خراسان رضوی و در جهت هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و رونق و آبادانی استان انجام شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی ساماندهی و بهسازی جاده حسن‌آباد به طول چهار کیلومتر در مردادماه سال گذشته با هزینه بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان آغاز شد و در زمستان ۸۸ به پایان رسید.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: برای بهسازی این جاده ۲۵ هزارمتر مربع عملیات خاکی، هزار و ۷۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی و ۱۲ هزارتن آسفالت‌ریزی انجام شده است.

کاظمی خاطرنشان کرد: پروژه اجرای باند دوم و بهسازی باند اول جاده ۷۵ متری رضوی (مهدی‌آباد) از میدان اروند تا شهرک رضوی به طول ۱۱.۵ کیلومتر از پنجم مرداد ماه گذشته آغاز شد.

وی اضافه کرد: این پروژه شامل احداث باند دوم به طول ۹.۵ کیلومتر، بهسازی باند اول به طول ۳.۵ کیلومتر و احداث پل چهار دهانه به طول ۸۰ متر بوده که با هزینه بیش از ۵۲ میلیارد تومان اجرا شده است.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: همچنین برای کاهش ترافیک و تصادف در جاده بهشت رضا(ع) یک کیلومتر از این جاده از سمت شمال به عرض حدود چهار متر تعریض و دو عدد دور برگردان در مسیر ایجاد خواهد شد و در کنار آن یک لوپ به طول ۴۰۰ و عرض ۱۰ متر جاده کمربند شمالی را به جاده بهشت رضا(ع) متصل خواهد کرد.

کاظمی تصریح کرد: این پروژه با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان اجرا و تا پایان شهریور ماه ۹۹ آماده بهره ‌برداری خواهد شد.  

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.