سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

بازدید رایگان از موزه تاریخ طبیعی در خراسان رضوی

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

علاقمندان می توانند در هفته دولت از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی خراسان رضوی رایگان بازدید کنند.

به گزارش قدس آنلاین، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:  عموم مردم می توانند از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی خراسان رضوی  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در روزهای هفته دولت بازدید رایگان داشته باشند.

او افزود: هدف از ارائه این برنامه جلب حضور علاقمندان به حوزه محیط زیست طبیعی و آشنایی بازدید کنندگان با تنوع زیستی خراسان رضوی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه گنجینه های تنوع زیستی استان خراسان رضوی به صورت دائمی در موزه های  حیات وحش شهرستانهای مشهد و ۱۲ شهرستان دیگر با به تصویر کشیدن زیستگاه های مختلف استان اعم از کوهستان، تپه ماهور، دشتی، تالابی و ... آماده سازی شده است، علاقمندان می توانند با مراجعه به این موزه ها ضمن آشنایی با گونه های جانوری موجود از قابلیت ها و پتانسیل های طبیعی استان نیز مطلع شوند.

همتی بیان کرد:  موزه های تاریخ طبیعی و تنوع زیستی سهم بسزایی در ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و گرایش عموم مردم وعلی الخصوص دانش آموزان به سمت شناخت محیط زیست و حفاظت از آن داشته است.

او تصریح کرد:  موزه های تاریخ طبیعی در ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های قوچان، درگز، سبزوار، سرخس، نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، بردسکن، کاشمر، گناباد، بجستان و خواف مستقر است و همه روزه به جز ایام تعطیل درساعات اداری آماده میزبانی از علاقمندان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.