جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

بایدن:

مشکل کنونی ما مردم آمریکا این است که ترامپ رئیس جمهور ماست

جو بایدن

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عملکرد رئیس جمهور این کشور در مقابله با شیوع بیماری کووید -۱۹ و همچنین گسترش نزاع نژادی در ایالات متحده را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جهوری آمریکا روز پنج شنبه در نخستین واکنش آشکار نسبت به برگزاری مجمع حزب جمهوریخواه در هفته گذشته، نوک پیکان انتقادات خود را مستقیماً به سمت «دونالد ترامپ» نشانه گرفت.

بایدن در گفتگویی که از شبکه ام اِس اِن بی سی (MSNBC) پخش شد، اظهار داشت: «مشکلی که ما هم اکنون داریم، این است که در آمریکای دونالد ترامپ زندگی می کنیم».

وی در ادامه افزود: «او [ترامپ] به آتش [ناآرامی ها] دامن می زند و آن را تشویق می کند. او به هیچ وجه درصدد فرونشاندن آن نیست. این آمریکای اوست».

بایدن به صراحت اظهار داشت: «چنانچه شما خواهان پایان دادن به وضعیت کنونی هستید، باید به دوره ریاست جمهوری او [ترامپ] خاتمه دهیم».

اظهارات بایدن در حالی مطرح می شود که ترامپ خود را برای حمله ای خشمگینانه علیه بایدن آماده می کند. گفتنی است که ترامپ در هفته های اخیر بر شدت حملات کلامی خود علیه معترضان به خشونتهای پلیس افزوده است.

این در حالی است که دموکراتها تمرکز ترامپ بر «نظم و قانون» را تلاش وی برای منحرف کردن توجهات به واکنش نامناسب و درخور انتقادش در برابر شیوع بیماری کووید -۱۹ دانسته و آن را رد می کنند.

بایدن در مصاحبه ای با تأکید بر اینکه «بزرگترین موضوع سلامتی [در حال حاضر] این است که تمام مردم دارند قربانی [بیماری] کووید می شوند»، بر این تلاش نافرجام ترامپ خط بطلان کشید و با اشاره به اینکه بیماری «کووید از کنترل خارج شده است» خاطرنشان کرد که در زمان ریاست جمهوری ترامپ روزانه مردم بیش از هر زمان دیگری در تاریخ آمریکا جان خود را از دست می دهند».

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.