شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

ترامپ معترضان واشنگتن را اراذل و اوباش خواند

ترامپ

رئیس جمهور آمریکا معترضانی که کاخ سفید را احاطه کردند "اراذل و اوباش" توصیف کرده و گفت، به کار گیری قانون شورش را به جهت اعزام سربازان با هدف فرونشاندن اعتراضات در شهر آمریکا در نظر دارد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در یک تجمع انتخاباتی خود در منچستر نیو همپشایر به موریل بوزر، به شهردار واشنگتن دی. سی از بابت آنچه که شکست او در به دست گرفتن کنترل اعتراضات در این شهر حمله کرده و گفت: "چیزی که من دوست نداشتم، شما این را دیدید، درست است، وقتی که تمام شد؟ "

وی افزود: اراذل و اوباش آن بیرون بودند، چون شهردار دموکرات واشنگتن دی. سی یک دموکرات دیگری است که به نظم و قانون اعتقادی ندارد؛ و شما می‌دانید که ما به واشنگتن دی. سی پول فراوانی برای اداره کردن شهر می‌دهیم، اما آن‌ها کارشان را در اداره این شهر خوب انجام نمی‌دهند، این شهردار هیچ چیز را اداره نمی‌کند.

ترامپ تصریح کرد: این افراد فوق العاده‌ای که شب قبل از سراسر کشور و از سراسر جهان (به کنوانسیون حزب جمهوریخواه در کاخ سفید) آمدند به هنگام خروج به پست مشتی اراذل و اوباش خوردند؛ و به یاد داشته باشید که آن‌ها معترضانی با رفتار دوستانه نبودند آن‌ها اراذل و اوباش بودند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از این خبر داد که مجددا دارد به کارگیری قانون شورش را که به او اختیار اعزام نیروهای نظامی به شهرها برای کنترل اعتراضات و ناآرامی می‌دهد مدنظر قرار میدهد.

ترامپ خاطر نشان کرد: ما قرار نیست مداخله کنیم تا زمانی که کسانی که شهرها را اداره می‌کنند از ما دعوت کنند. این‌ها همه شهرهای تحت کنترل دموکرات‌ها هستند از جمله واشنگتن دی. سی. ما قرار نیست وارد شهرها شویم تا زمانی که شما آن را شورش بخوانید.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: ما قصد داریم نگاهی به آن (قانون شورش) بیندازیم. چون ما قرار نیست بگذاریم این اتفاق برای کسانی که به کاخ سفید می‌روند تا برای کشورمان جشن بگیرند بیفتد.

او همچنین معترضان را متهم کرد به این که "به دنبال دردسر می‌گردند" و آن‌ها را "افراد بد" خواند که هیچ ربطی با جورج فلوید ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.