سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴

جمع آوری معتادان متجاهر خراسان رضوی تا قبل از شروع سرما

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: معتادان متجاهر مخصوصا زنان و کودکان، تا قبل از شروع سرما از خیابان‌ها در خراسان رضوی جمع آوری می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسین صالحی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل سرما و پیش‌بینی موج سوم کرونا و آسیب‌پذیری بیشتر زنان و کودکان، معتادان متجاهر در خراسان رضوی جمع آوری می شوند.
او با بیان اینکه این افراد نیز انسان هستند و باید کرامت انسانی‌شان حفظ شود، افزود: هر کدام از این افراد به دلایل مختلف به دام اعتیاد افتاده‌اند، از جامعه و خانواده طرد شده‌اند و نوع زندگی‌شان مناسب نیست، اغلب کارتن‌خواب‌ها، معتاد متجاهر هستند و متاسفانه ۹ هزار معتاد متجاهر در استان خراسان رضوی  داریم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ادامه داد: پس از جمع‌آوری این افراد باید مکان‌هایی برای نگهداری‌شان وجود داشته باشد و بحث درمان‌شان مهم‌تر از بقیه موارد است تا پروسه درمان طی شود.
صالحی بیان کرد: ما تا ظرفیت پارسال برای جمع آوری معتادان، حدود یک هزار و ۸۰۰  نفر بود و افزایش ظرفیت موقتی در ۱۱ مرکز داشتیم که حدود ۲ هزار و ۴۰۰ نفر را شامل می‌شد.
او تصریح کرد: پروتکلی که در ایام کرونا داشتیم موجب فاصله بیشتر تخت‌ها در مراکز شد و ظرفیت تا پایان سال ۹۸ مجددا به یک هزار و ۸۰۰ نفر رسید.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی نسبت به اقدامات صورت گرفته در این رابطه تاکید کرد: اقدامات ویژه‌ای در بحث افزایش ظرفیت انجام شد که تفاهم‌نامه‌ای به همت استاندار و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر برای افزایش ظرفیت‌ها منعقد شد.
صالحی اظهار کرد: در حال حاضر اردوگاه حسن آباد را داریم که با مشارکت شهرداری در حال ساخت است و زمینش را اداره کل امور اتباع به صورت موقت در اختیار ما قرار داده، ساخت آن به صورت مشارکتی به همت شورای هماهنگی استانداری و شهرداری مشهد انجام می‌شود.
او با ابراز امیدواری نسبت به این‌که اردوگاه ظرف سه ماه آینده به بهره‌برداری برسد، افزود: ظرفیت فاز اول اردوگاه ۵۰۰ نفر و ظرفیت فاز نهایی آن ۳ هزار نفر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.