پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری خراسان شمالی؛

۳۰۷ هزار یورو سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان شمالی انجام‌شده است

سرمایه گذاری

بجنورد- مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی گفت: در سه سال گذشته، ۳۰۷ هزار یورو سرمایه‌گذاری خارجی در استان انجام‌شده که استان در رتبه ۲۹ کشور قرارگرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان شمالی، سید علی میر کریمی بابیان این خبر افزود:در ابتدای سال جاری نیز مجوز سرمایه‌گذاری خارجی به مبلغ هشت میلیون یورو برای طرح فرآوری سنگ‌های تزئینی در بجنورد مصوب شد.

وی در ادامه گفت: پیگیری سرمایه‌گذاری  برای احداث  هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در مناطق روستایی و به‌منظور توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان استان، تصویب الحاق فرودگاه بجنورد به منطقه ویژه اقتصادی در شورای برنامه‌ریزی استان و انعقاد تفاهم‌نامه ایجاد پنج ناحیه صنعتی در پیش قلعه، غلامان ، صفی‌آباد، خرق و جر گلان و پیگیری راه‌اندازی آن‌ها ازجمله اقدامات این حوزه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون است.

وی همچنین حذف صف توزیع اقلام اساسی در استان و توزیع هدفمند این اقلام بین نیازمندان واقعی، پیگیری الحاق فرودگاه به منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، پیگیری اعمال تخفیف ۲۵ درصدی سود تعرفه بازرگانی کالاهای وارداتی را از دیگر اقدامات این حوزه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.