پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱

تماس پامپئو با وزیر خارجه سوئیس پیش از سفر وی به ایران

پمپئو

وزیر خارجه آمریکا در رایزنی با همتای سوئیسی خود پیش از سفر وی به تهران از کمکهای این کشور به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در ایران تشکر کرد.

قدس آنلاین: وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با همتای سوئیسی خود که قرار است به تهران بیاید تماس گرفت و درباره طیفهای گسترده از موضوعات از جمله ایران و پیشبرد روابط دوجانبه به گفت وگو پرداخت.

 به نوشته «وبگاه وزارت خارجه آمریکا «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «ایگنازیو کاسیس» وزیر خارجه سوئیس از تلاشهای این کشور به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در ایران  و کمک برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران تشکر کرد.

سوئیس تنها کشور اروپایی است که دارای کانال مالی تبادلات بشردوستانه با ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران است. هنوز مشخص نیست که پمپئو از همتای سوئیسی خود خواسته پیامی را به تهران منتقل کند یا نه؟!

این در حالی است که وزارت خارجه سوئیس  خبر داده که ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه این کشور از روز 5 تا 7 سپتامبر 2020 (15 تا 17 شهریور 1399) در سفری رسمی به تهران می آید. بر اساس اعلام وزارت خارجه سوئیس، این سفر به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد روابط دیپلماتیک میان ایران و سوئیس انجام میشود. وزارت خارجه سوئیس اعلام کرده کاسیس در این سفر با «حسن روحانی» رئیس جمهور و «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت و گو خواهد داشت.

بر اساس اعلام وزارت خارجه سوئیس، کاسیس در این سفر علاوه بر گفت وگو درباره موضوعات دوجانبه نظیر کانال مالی سوئیس درباره اقلام بشردوستانه، با مقامات ایران درباره تحولات کنونی در خصوص توافق هسته ای و اوضاع در خاورمیانه نیز گفت و گو خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.