پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

شهروندان مشهدی ۲۰ درصد امسال را هوای پاک تنفس کرده‌اند

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد

مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشهدی از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ روز معادل ۲۰ درصد ایام سال را "هوای پاک" تنفس کرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، رضا اسماعیلی افزود: از ابتدای سال تا دیروز ۱۶۷ روز سپری شده و شهروندان مشهدی در مدت مشابه پارسال نیز ۲۶ روز هوای پاک را تنفس کردند.
وی ادامه داد: همچنین امسال تا کنون ۱۲۷ روز معادل ۷۶ درصد از روزهای سپری شده نیز شاخص هوا در این کلانشهر در وضعیت سالم و قابل قبول قرار داشت که این شاخص در مدت مشابه پارسال ۱۴۱ روز بود.
مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: تعداد روزهای هوا با شاخص ناسالم برای گروه‌های حساس نیز از ابتدای سال تا کنون هفت روز و معادل چهار درصد از روزهای سپری شده بوده‌ است.
شهروندان مشهدی پارسال در ۱۶۷ روز ابتدای سال تجربه تنفس در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و همه گروه‌ها را نداشتند اما در نیمه دوم پارسال ۵۷ روز تراکم هوای ناسالم به ثبت رسید و در نیمه دم امسال نیز باید منتظر روزهایی با هوای با شاخص هشدار باشیم.
پارسال روزانه یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مشهد رفت و آمد داشتند.

پارسال شهروندان مشهدی ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروهها تنفس کرده بودند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.