پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

بخش عمده خبرنگاران خراسان رضوی از خدمات بیمه‌های درمانی بی‌بهره‌اند

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی نسبت به بی‌بهره بودن بخش عمده‌ای از خبرنگاران خراسان رضوی از خدمات بیمه‌های درمانی گلایه کرد.

به گزارش قدس آنلاین، عباس محمدیان صبح امروز در دیدار با رئیس نظام پزشکی مشهدمقدس ضمن تاکید بر توجه رسانه‌ها در انعکاس فداکاری‌های پزشکان در دوران کرونا اظهار داشت: خدمات جامعه پزشکی به آحاد مردم قبل از شیوع کرونا نیز با اخلاص و تعهد تمام ارائه می‌شد؛ شیوع کرونا تنها باعث شد ما بیشتر  و بهتر  فداکاران این عرصه را بشناسیم.

محمدیان افزود: رسانه‌ها باید در انعکاس مناسب خدمات پزشکی به آحاد جامعه و سختی‌های این حرفه‌ی پرمسئولیت به مردم موثرتر وارد میدان شوند.

وی بیان کرد: استان خراسان دومین قطب رسانه‌ای به صورت عام و اولین قطب رسانه‌ای در عرصه رسانه‌های نوین کشور است و بسیج رسانه این آمادگی را دارد که با تمام ظرفیت خود و از تریبون‌ها رسمی نسبت به معرفی علمی و واقعی جامعه پزشکی و انعکاس دقیق اطلاعات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم اقدام کند.

محمدیان افزود: ظرفیت‌های معرفی نشده زیادی چه در جامعه پزشکی و چه در معرفی سازمان نظام پزشکی به عنوان یک سازمان پاسخگو در بخش غیر دولتی به مردم وجود دارد و ما آماده‌ایم که در این زمینه همکاری کنیم.

وی به مشکلات اصحاب رسانه در عرصه خدمت نیز اشاره و گفت: خبرنگاران ما عمدتا از خدمات بیمه‌های درمانی بهره‌مند نیستند که امیدواریم بخشی از مشکل از طریق تعاملات با سازمان نظام پزشکی مشهد مرتفع شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد نیز ضمن تاکید بر اهمیت ارائه اطلاعات علمی و صحیح از منابع رسمی به عموم مردم گفت: متاسفانه تریبون گاهی در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که با ارائه اطلاعات نادرست به مردم، نتیجه سال‌ها تلاش کادر و بهداشت و درمان را به آنی از بین می‌برند.  

علی بیرجندی‌نژاد ضمن استقبال از همکاری با بسیج رسانه استان بیان کرد: ما آمادگی داریم که اطلاعات موثق و علمی را در اختیار رسانه‌ها قرار دهیم تا اطلاعات غیرعلمی در این میان رنگ باخته و در نزد افکار عمومی بی‌اعتبار شوند.

وی به هجمه‌های ناروایی که طی سالیان اخیر پزشکان را تحت تاثیر قرار داده اشاره و گفت: امیدوارم که نگاه واقعی به جامعه پزشکی سرلوحه فعالیت رسانه‌ها قرار گیرد و رویکرد انعکاس واقعیات حرفه پزشکی محدود به دوران کرونا نباشد.

بیرجندی‌نژاد از مشکلات مالی مربوط به دو خانواده از شهدای مدافع سلامت مشهد خبر داد و گفت: تصور عامه این است که پزشکان همگی دارای زندگی توام با رفاه و به دور از دغدغه مسائل مالی هستند در حالی که متاسفانه ما یک پزشک و عزیز دیگری از کادر بهداشت و درمان شهر را از دست داده ایم؛ که خانواده‌اشان در تامین هزینه اجاره منزل نیز با مشکل روبرو هستند.

وی در پایان گفت: اولویت اصلی هر پزشک درمان بیمار است سازمان نظام پزشکی مشهد آمادگی دارد تا در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با بسیج رسانه بخشی از مشکل بیمه درمانی اصحاب رسانه را با ساماندهی ارائه خدمات درمانی با هزینه کمتر مرتفع سازد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.