شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

حاجی‌بابایی:

ستاد ملی مقابله با کرونا رسماً مسئولیت بازگشایی مدارس را برعهده بگیرد

حاجی بابایی

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد کرونا باید مسئولیت باز شدن مدارس را رسما برعهده بگیرد اگر فردا مشکلی پیش آمد نگویند ما نبودیم دیگری تصمیم گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جمعه با وزیر بهداشت تماس گرفتم. در تشکیل کلاس دخالت نمی‌کنیم و مسئولیت ستاد کروناست اما رسما اعلام می‌کنیم هرگونه اقدامی باعث عدم امینت برای معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌ها شود از آن عدول نمی‌کنیم. این کار شوخی نیست اگر موج سوم کرونا راه بیفتد مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش‌آموز که در واقع نماینده ۱۵.۵ میلیون خانواده‌اند کار سختی است.

وی افزود: ستاد کرونا باید مسئولیت باز شدن مدارس را رسما برعهده بگیرد اگر فردا مشکلی پیش آمد نگویند ما نبودیم دیگری تصمیم گرفت. باید ستاد کرونا رسما اعلام کند. بچه کلاس اول و دوم ابتدایی را در خانه هم نمی‌شود کنترل کرد و کار سختی است  حال اگر آموزش و پرورش می‌تواند که دستشان را هم می بوسیم. معلمان هم باید امنیت و سلامت شان تضمین شود و مدنظر باشد. 

حاجی بابایی در پاسخ به پرسشی که تجعمات گروههای مختلف فرهنگیان مقابل مجلس چه زمانی جمع می‌شود؟ افزود: اگر آموزش و پرورش اراده کند این تجمع‌ها جمع می‌شود. مشکل مجلس نیست مشکل آموزش و پرورش است سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان راه افتاد و قرار بود ۳۰ هزار نفر در هرسال دانشجو جذب کنیم تا در مقابل که هرسال ۳۰ هزار نفر بازنشسته می‌شوند کمبودی ایجاد نشود. ما برای سال اول یعنی سال ۹۱ حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو و سال بعد از آن ۱۷ هزار نیرو جذب کردیم که یک سال بعد به ۴۰۰۰ نفر تقلیل یافت و بعد به این سمت رفتند که دانشگاه را تعطیل کنند چند سال نیرو نگرفتند در عین حال تعدادی نیرو هرسال بازنشسته می‌شدند.

۲۹۷ هزار کمبود معلم داریم

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی  با اعلام اینکه دقیقا ۲۹۷ هزار کمبود معلم داریم، اظهار کرد: به سمت خصوصی سازی در قالب خرید خدمات رفتند و اعلام کردند که معلم ارزان به کلاس می‌برند و اسم آن را خصوصی سازی گذاشتند. کسانی جلوی مجلس جمع می‌شوند که به عنوان نیروی خدماتی با حقوق ۳۰۰ هزار تومان وارد کلاس‌ها شده‌اند و اکنون به ۵۰ هزار نفر رسیده‌اند و مطالبه استخدام دارند.

اگر معلمان آزاد بی‌سواد هستند چرا آنها را به کلاس درس فرستادند؟!

وی افزود: هر فردی را در دو سه سال گذشته مانند نهضتی‌ها و پیش‌دبستانی به کلاس درس برده‌اند و آنها که چندسال سرکلاس رفته‌اند حالا خود را محق می‌دانند. ما دفاع می‌کنیم اما اینها را مجلس نیاورده بلکه از حق یک عده معلم مظلوم که با ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان به دورترین روستاها رفته‌اند دفاع می‌کند. اگر بی‌سواد بودند چرا به کلاس رفته‌اند؟ اگر باسوادند باید آنها را بکارگیری کنیم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخشی از مجلس قبل، خودشان طرفدار خصوصی سازی بودند و ما مشکلاتی داشتیم، گفت: اما رهبری اعلام کردند که باید مدارس دولتی را تقویت کنیم در طول چندسال گذشته مدارس دولتی به تاراج رفته‌اند و افتخارشان این است که ۶ درصد خصوصی سازی کرده‌اند، مدارس دولتی مظلوم‌اند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.