شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

«خدای دریا» به سمت ژاپن می‌تازد

ژاپن

گزارش‌ها حاکی است توفان قدرتمند هایشن (خدای دریا) در حال نزدیک شدن به جنوب غرب ژاپن است و پیش بینی می‌شود این توفان روز یکشنبه یا دوشنبه به جزیره کیوشو برسد دولت ژاپن برای مقابله با این توفان هشدار سراسری صادر کرده است.

قدس آنلاین: به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، سازمان هواشناسی این کشور روز شنبه اعلام کرد توفان هایشن ساعت ۱۰ بامداد شنبه به وقت ژاپن در ۲۰۰ کیلومتری جنوب جزیره «مینامی دایتو» در اقیانوس آرام بود و این طوفان با سرعت ۱۵ کیلومتر در ساعت در حال پیشروی به سمت غرب - شمال بود.

فشار جوی در مرکز این طوفان بسیار بالا است و در نزدیکی مرکز آن بادهایی به شدت بیش از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت و تندبادهایی تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت وجود دارد.

انتظار می رود از شنبه تا یکشنبه بادهایی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت همراه با تندبادهایی با حداکثر سرعت تا ۲۹۰ کیلومتر در ساعت به اوکیناوا و آمامی برسد.

سازمان هواشناسی ژاپن در مورد بارش باران های سیل آسا در منطقه اوکیناوا و آمامی از روز شنبه تا یکشنبه و از روز یکشنبه تا دوشنبه در کیوشو هشدار داده است.

این سازمان همچنین در مورد وزش بادهای بی سابقه، امواج بلند و بالا آمدن سطح آب دریاها هشدار داده است که امکان دارد موجب بوجود آوردن خسارات گسترده ای شود.

وزارت زمین، زیرساخت‌ها، حمل و نقل و سازمان هواشناسی ژاپن با توجه به اهمیت این توفان روزهای پنجشنبه و جمعه دو بار برای رسانه های خبری ژاپن کنفرانس مطبوعاتی تشکل دادند تا مردم را از خطرات توفان آگاه کنند.

این توفان با اندازه ای بزرگ و خطرناک است که مقامات برای آن «بالاترین هشدار» را صادر کرده اند این هشدار در واقع اعلام وضعیت اضطراری به ویژه در استان‌های جزیره کیوشیو است که در مسیر این توفان قرار دارند و از مردم خواسته شده به صورت‌ جدی در برابر سیل و طوفان مراقب باشند.

هشدار در مورد این توفان در شرایطی است که روز پنجشنبه نیز در پی توفان «مایساک»، یک کشتی باری که از نیوزیلند به سمت چین در حرکت بود، با ۴۳ سرنشین و بار ۵۸۰۰ رأس گاو زنده در آب‌های دریای چین شرقی ناپدید شد.

این کشتی آخرین بار روز چهارشنبه پیامی نگران‌کننده را زمانی که در ۱۸۵ کیلومتری غرب جزیره «آمامی اوشیما» ژاپن بود، ارسال کرده بود گارد ساحلی ژاپن اعلام کرد یک ملوان پس از بیش از نیم روز سرگردانی در آب نجات داده شد و در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

رسانه های ژاپن امروز شنبه هم گزارش کردند تا کنون دو خدمه نجات یافته اند ولی هیچ گاوی زنده یافت نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.