یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

از سوی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا صورت گرفت

سلام و قدردانی رهبر معظم انقلاب به فرمانده و مجموعه نیروی انتظامی ابلاغ شد

سردار محمد شیرازی

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا ضمن ابلاغ سلام و قدردانی رهبر معظم انقلاب به فرمانده و مجموعه نیروی انتظامی گفت: پیش‌بینی‌ها و اقدام پیش‌دستانه پلیس باید به نحوی باشد که کسی جرأت نکند به امنیت، آرامش و آسایش مردم خدشه وارد کند.

قدس آنلاین؛ سردار محمد شیرازی در جمع فرماندهان، معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی در ستاد این نیرو ضمن ابلاغ سلام و قدردانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهان، کارکنان و خانواده‌های این نیروی تلاشگر اظهار کرد: امنیت کشور مرهون آمادگی و بیداری کارکنان خدوم نیروی انتظامی است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به فرمایش حضرت آقا درباره اینکه اگر بتوانید به سلامت تا آخر کارتان را انجام دهید اجرش بیشتر از شهادت است، گفت: مانند شهید صیادشیرازی که خداوند او را زنده نگه داشت و زمانی به شهادت رسید که اثربخشی آن دوچندان شد.

وی افزود: این لطف خداوند است که شهادت مجاهدان راه خدا در مقطعی روی می‌دهد که اثرگذاری جاودانه‌ای دارند و ما باید از این شرایط بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) راه خودمان را ادامه دهیم تا ان‌شاءالله به سلامت به سرمنزل مقصود برسیم و این راه، نزدیک است.

شیرازی با اشاره به شرایط کنونی امریکا، گفت: خداوند وضعیتی را در این کشور پیش آورد که امروز خود مردم امریکا به صحنه آمده‌اند و این نتیجه حمایت الهی است.

این مقام مسئول تأکید کرد: در انجام وظایف و امور چون درگیر کار اجرا هستیم باید همواره به خود تذکر دهیم تکلیفمان چیست و رضایت حضرت آقا و دلشاد شدن ایشان در چیست.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه نگاه تحولی به عملکردها و اطلاع از وضعیت تهدیدهای دشمن به عنوان کلیدهای اصلی می‌تواند در به ثمر رسیدن مأموریتها و رشد تصاعدی حرکتهای رو به جلو نقش اساسی داشته باشد، گفت: نیروی انتظامی بحمدالله پیشاپیش همه نیروها در ایجاد و توسعه امنیت پایدار اهتمامی جدی داشته و همواره آرامش مردم را نصب‌العین خود قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم متدین ما قدردان تلاشهای بی‌وقفه نیروی انتظامی هستند، بیان کرد: این موضوع ظرفیت بزرگی است که باید از آن استفاده بهینه‌ای در جلب مشارکت عمومی برای امنیت‌آفرینی بیشتر شود.

شیرازی با بیان اینکه هر جا نیروی انتظامی وارد صحنه شده توانسته کار را به خوبی پیش برد، افزود: اقتدار نیروی انتظامی به لطف الهی منجر به مهار مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم در بسیاری از موارد شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه وجود یک افسر پلیس در منظر عمومی باعث می‌شود که جزئی‌ترین رفتار وی تحت رصد و قضاوت باشد، گفت: بحمدالله نیروهای انتظامی خدمتگزار به نحوی شایسته، آموزش دیده‌اند که رفتارشان باعث افتخار و سربلندی نظام و سازمانی است که در آن خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: هرچه امور توسط افراد متخصص و دارای دانش بروز انجام شود قطعاً نتیجه حاصله مطلوبتر و به اهداف تعیین شده نزدیکتر خواهد بود.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بخشی از فرمایشات حضرت آقا گفت:  ایشان نیروی انتظامی را به‌عنوان یک نهاد خدمتگزار مطرح کردند که  اصلی‌ترین وظیفه و رسالتش تأمین امنیت و مقابله با ناامنی است. این تعبیر حضرت آقا بسیار زیبا است که نیروی انتظامی را هم "نهاد" و هم "خدمتگزار" مطرح کردند.

شیرازی با بیان اینکه هوشمندسازی پلیس از جمله اقدامات در خور توجه است، گفت: تمام تلاش نیروی انتظامی معطوف به این است که نحوه ارائه خدمات به مردم در سریعترین زمان ممکن و با حضور حداقلی به مراکز انتظامی صورت گیرد تا حدی که با یک تلفن هوشمند امور خود را به سرانجام برسانند.

این مقام مسئول تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها و اقدام پیش‌دستانه پلیس باید به نحوی باشد که کسی جرأت نکند به امنیت، آرامش و آسایش مردم خدشه وارد کند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند نیروی انتظامی "یکی از مصادیق نصرت اسلام و نصرت دین" است، اظهار کرد: کارکنان نیروی انتظامی به لباسی که می‌پوشند و در سنگری که جز خدمت به مردم نیست، افتخار می‌کنند که این توفیقی الهی است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا ، داشتن ویژگی صبر و تأمل را در حضرت آقا به عنوان الگویی قابل استفاده در هر شرایط عنوان کرد و گفت: با صبر و بردباری در تصمیم‌گیری‌ها می‌توان بهترین گزینه را انتخاب و بهترین تصمیم را اتخاد کرد.

شیرازی با بیان اینکه سرباز جایگاه ویژه‌ای در نیروهای مسلح دارد، افزود: حضرت آقا معتقدند سرباز ظرفیت ویژه است که در اختیارمان است و باید از تمام توانمندی‌های این جوانان عزیز به نحو شایسته استفاده شود.

وی از تمام تلاشهای شبانه‌روزی فرمانده نیروی انتظامی و کارکنان این نیرو در راستای حفظ و تأمین امنیت و نظم در جامعه تقدیر و تشکر کرد و آرزوی موفقیت دو چندان را برای کارکنان این مجموعه در اجرای مأموریتها و وظایف محوله داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.