یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶

رشد ۲۷ درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در خراسان رضوی

طرح کاداستر

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: متوسط رشد اسناد مالکیت کاداستری طی ١٠ سال اخیر در استان ۲۷.۹ درصد بوده و به طور متوسط سالانه در دهه ۹۰ تعداد ۱۸۴ هزار سند در واحدهای ثبتی استان صادر شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسن بهادر  در جمع معاونان و روسای ستادی این اداره کل افزود: از بیش از یک میلیون و ۴۶۲ هزار سند صادره تا پایان مرداد ماه امسال در کشور، استان خراسان رضوی رتبه سوم در تعداد، ششم در رشد و رتبه اول کوتاهترین زمان صدور سند دفترچه ای به تک برگ را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا اول شهریور ماه نیز ۱۰۲ هزار و  ۹۵ فقره سندمالکیت حدنگار در خراسان رضوی صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۷.۵ درصدی داشته است.

او اضافه کرد: سال گذشته نیز بیش از ۲۳۵ هزار سند تک برگ در خراسان رضوی برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر شده است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: اسناد مالکیت دفترچه ای سابق، برابر تبصره ماده ۱۱ قانون حدنگار مصوب بهمن ماه ۱۳۹۳ خدمات ثبتی ارائه نمی شود لذا تمامی مالکان باید برای تعویض این گونه اسناد و تبدیل آنها به تک برگ اقدام کنند تا ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی بتوانند در انجام استعلامات و معاملات سریع تر خدمت رسانی کنند.

بهادر افزود: از ابتدای تاسیس ادارات و دوایر ثبتی در استان،۲ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۴۱۲ سند دفترچه ای برای مالکان صادر شده است که تا پایان مرداد ماه امسال تعداد یک میلیون و  ۳۸۱ هزار از این گونه اسناد برابر با ۴۷ درصد اسناد دفترچه‌ای صادره به تک برگ یا حدنگار تبدیل شده است.

وی ادامه داد: بارکد امنیتی، نمایش موقعیت و نقشه کاداستر، جامع و خوانا بودن اطلاعات، نشانی دقیق ملک و مالک، درج شناسه ملی جغرافیایی املاک از ویژگی های اسناد تک برگ و افزایش ضریب امنیتی و کاهش تعارضات ملکی نیز از عمده مزایای این گونه اسناد است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.