یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸

کتابخانه‌های آستان قدس رضوی با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا بازگشایی شدند

کتابخانه‌

کتابخانه‌های آستان قدس رضوی بعد از تعطیلی یک‌ماهه به دنبال دومین پیک کرونا، ارائه خدمات حضوری خود را با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و همچنین با شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، از سر گرفتند.

به گزارش قدس آنلاین، معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی ضمن اعلام این خبر گفت: کتابخانه ‌های آستان قدس رضوی در سطح استان خراسان رضوی که به علت وضعیت قرمز کرونایی از ۱۵ مردادماه با ابلاغ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونای آستان قدس رضوی تعطیل اعلام شده بود، از امروز یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹، فعالیت حضوری خود را از سر گرفتند.

حسین خسروی در خصوص ساعات ارائه خدمات، تصریح کرد: کتابخانه مرکزی آستان قدس در بخش‌های تالار محققان، امانت و کتابخانه تخصصی اهل‌البیت(ع) از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ و در سایر بخش‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳ به ارائه خدمات به مراجعان می‌پردازد.

وی افزود: کتابخانه‌های وابسته در مشهد نیز از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ و کتابخانه‌های وابسته در سایر شهرستان‌های خراسان رضوی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳ ارائه خدمات دارند که در صورت استقبال و درخواست مراجعان شهرستان‌ها، این ساعت قابل افزایش است.

خسروی با اشاره بر ملزوم بودن مراجعان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش، بر عدم همراه داشتن لوازمی چون کتاب شخصی، تبلت، لپ ‌تاپ، کیف، کوله ‌پشتی در فضای کتابخانه تأکید کرد.

معاون کتابخانه‌های آستان قدس رضوی، سالمندان و افراد مبتلابه بیماری‌های زمینه‌ای را از حضور در فضای کتابخانه منع کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم این افراد از طریق درگاه کتابخانه دیجیتال آستان قدس به آدرس digital.aqr.ir از خدمات بهره‌مند شوند.

وی همچنین از تعطیلی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و فعالیت‌های عمومی حضوری تا اطلاع ثانوی خبر داد و اظهار داشت: این برنامه‌ها تا حد امکان به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

خسروی همچنین خاطرنشان کرد: به‌منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی اعضا، همه منابع برگشتی حداقل به مدت یک هفته قرنطینه شده و از امانت مجدد آن‌ها جلوگیری می‌شود.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.