دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

اولین گزارش‌ها از خسارات زلزله گلستان

استان گلستان

سخنگوی اورژانس کشور آخرین شمار مصدومان ناشی از زلزله بامداد امروز در استان گلستان را ۲۲ تن اعلام کرد.

قدس آنلاین: مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مصدومان زلزله ۵.۱ ریشتری بامداد امروز در شهرستان رامیان استان گلستان گفت: درپی این زلزله در مجموع ۲۲تن دچار مصدومیت شدند که هشت نفر از این افراد به مراکز درمانی اعزام شده و ۱۴تن نیز در محل درمان شدند.

همچنین حسین درخشان مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گزارش اولیه تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر از زلزله ۵.۱ ریشتری رخ داده در رامیان استان گلستان گفت: درپی این زلزله ۳۶امدادگر جمعیت هلال احمر در پوشش ۹ تیم به مناطق متاثر از زلزله در  رامیان و روستاهای قورچای، الهادی و ویرو اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس، شش دستگاه خودرو کمک دارسبک و یک دستگاه موتورسیکلت از سوی جمیت هلال احمر به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده است، گفت: بر اساس گزارش های دریافتی که از طریق دهیاران و تیم‌های ارزیاب دریافت شده در مناطق قورچای، ویرو و ... خسارتی به برخی از ابنیه وارد شده است.

درخشان در مورد تعداد مصدومان این زلزله نیز گفت: گزارش های اولیه حاکی از آن است که  ۱۰ نفر شامل هفت نفر در روستای قورچای و سه نفر در روستای الهادی دچار مصدومیت شده‌اند که خدمات درمانی به آنان ارائه شده است.

به گفته مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آماده‌باش جمعیت هلال احمر در مناطق متاثر از زلزله همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در مسیر دو روستای الهادی و ویرو ریزش کوه سبب محدودیت تردد برای خودروهای عادی شده  و تنها خودروهای کمک دار امکان تردد دارند.

انتهای پبام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.