سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

بینالود بیشترین شمار غرق‌شدگان خراسانی را پس از مشهد دارد

غرق شدن

فرماندار بینالود گفت: در طول چهار ماه نخست امسال و در شهرستان بینالود(طرقبه - شاندیز) هفت واقعه فوت بر اثر غرق شدن رخ داده و این شهرستان رتبه دوم میزان غرق شدگیها در خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش قدس آنلاین، سید حسن حسینی افزود: این غرق شدگیها در استخر، بند گلستان و رودخانه بوده است که جای نگرانی دارد.

وی با اشاره به مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بینالود برای کاهش آمار غرق شدگان ادامه داد: سه تن از این فوت شدگان بومی شهرستان بینالود نیستند و ضرورت دارد بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته و تحلیل رفتاری این اتفاق مصوباتی اخذ شود تا در کاهش این آمار برای سالیان پیش رو موثر واقع شود.  

فرماندار شهرستان بینالود گفت: در بررسی‌های به عمل آمده و نظر به مطالعات صورت گرفته مشخص شد که ضرورت دارد قوانین سخت گیرانه تری در حوزه ساختمان و یا متولیان برخی مراکز با ریسک بالا پیشنهاد و یا اجرایی شود.

حسینی افزود: در مجموعه مدیران دغدغه‌مندی لازم برای فراهم آوردن زمینه یک زندگی ایمن و بی دغدغه برای شهروندان وجود دارد و نیل به این مهم نیازمند همراهی و هم افزایی عمومی در زمینه‌های مختلف از سوی مردم با مسوولان است که امیدواریم بیش از پیش در بستر تداوم آن به اهداف اجتماعی نظام و دولت در حوزه رفاه عمومی نائل آییم.

پیش از این مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی گفته بود: طی چهار ماه نخست سال جاری ۲۱ تن در استان خراسان رضوی غرق شده اند.

دکتر آریا حجازی افزود: این تعداد شامل ۱۹ مرد و ۲ زن در کل استان است.

وی ادامه داد: در طول مدت مشابه سال گذشته این تعداد در استان ۲۵ نفر شامل ۲۲ مرد و ۳ زن بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.