جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱

ادعای ترامپ درباره نحوه اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی

ترامپ و کیم‌جونگ

«باب وودوارد» خبرنگار سرشناس آمریکایی (افشاگر واترگیت)، در کتاب جدید خود ادعایی عجیب را به نقل از «دونالد ترامپ» درباره «کیم جونگ اون» منتشر کرده است.

قدس آنلاین:  «باب وودوارد» رد کتاب جدید خود با نام «خشم» به نقل از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نوشته است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از اعدام شوهر عمه‌اش جسد سر بریده شده او را به نمایش گذاشته بود.

در کتاب جدید باب وودوارد به نام «خشم» (Rage) به نقل از دونالد ترامپ آمده است که رهبر کره شمالی جسد سر بریده جانگ سونگ تائک، از مقامات ارشد حکومت و شوهر عمه خود را برای دیگر مقامات به نمایش گذاشته بود.

کتاب «خشم» قرار است روز ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) منتشر شود. باب وودوارد، در دوران زمامداری ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری اسبق آمریکا خبرنگار تحقیقی روزنامه واشنگتن پست بود و در افشای رسوایی «واترگیت» و استعفای ریچارد نیکسون نقش کلیدی داشت.

جانگ سونگ تائک در سال ۲۰۱۳ میلادی از مقامش برکنار شد و سپس به اتهام «خیانت» و «فساد مالی» اعدام شد.

دونالد ترامپ در گفتگو با باب وودوارد در مورد کیم جونگ اون گفته است: «او شوهر عمه‌اش را کشت و جسد را روی پله‌ها گذاشت.»

به نظر می‌رسد اشاره رئیس جمهوری آمریکا به پله‌های ساختمانی است که دیگر مقامات کره شمالی از آن استفاده می کرده‌اند. دونالد ترامپ افزوده است: «سر از تن جدا شده بود و روی سینه گذاشته شده بود.»

رئیس جمهوری آمریکا افزوده است: «کیم همه چیز را به من می‌گوید. او همه چیز را به من گفت.»

کره شمالی تاکنون اشاره‌ای به نحوه اعدام جانگ سونگ تائک که همسر خواهر کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی بود نکرده است. با این حال پیش از این در چند گزارش آمده بود که این مقام ارشد کره شمالی با شلیک ضدهوایی اعدام شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.