جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸

واکنش وزیر خارجه سابق بحرین به توافق این کشور با اسرائیل

خالد بن احمد

وزیر خارجه سابق بحرین از صلح با رژیم اسرائیل دفاع کرد و مدعی شد که توافق با این رژیم به ثبات و شکوفایی منطقه نیز کمک خواهد کرد.

قدس آنلاین: «خالد بن احمد»، وزیر خارجه سابق بحرین از توافق کشورش با رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط استقبال کرد و گفت که این اقدام به نفع منطقه است.

او شامگاه جمعه در توییتی مدعی شد که توافق مذکور به ثبات و شکوفایی منطقه نیز کمک خواهد کرد و «پیامی مثبت و مشوّق» برای صهیونیست‌ها است مبنی بر اینکه «صلح عادلانه و فراگیر با مردم فلسطین بهترین راه بوده و به نفع آینده آن‌ها و آینده همه ملت‌های منطقه است».

بن خالد که پیشتر با همتای صهیونیست‌ خود در آمریکا و اروپا دیدارهایی داشته بود، توافق با اسرائیل را این گونه توجیه کرد که این توافق بیانگر همزیستی بحرین با همه است.

رئیس جمهور آمریکا ساعتی پیش توافق بین منامه و تل‌آویو را که دومین نوع توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی است، از توییتر اعلام کرد.

داماد او نیز مهم خواندن این توافق گفت که «توافق اسرائیل و بحرین [بر سر عادی‌سازی روابط] شامل افتتاح سفارتخانه نیز می‌شود».

برایان هوک، نماینده مستعفی آمریکا در امور ایران در باره این توافق نیز گفت: «توافق بین بحرین و اسرائیل آغاز پایانی درگیری بین کشورهای عربی و اسرائیل است».

جنبش‌های مقاومت فلسطین از جمله جهاد اسلامی و حماس این توافق را محکوم کرده و آن را در راستای اجرای طرح صلح ادعایی آمریکا موسوم به معامله قرن آمریکا دانستند.

خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) رسما اعلام کرد که عبداللطیف بن راشد، وزیر خارجه این کشور در مراسم امضای توافق عادی‌سازی روابط با رژیم تل آویو در کاخ سفید که سه‌شنبه آینده برگزار خواهد شد، حضور خواهد داشت. ولی‌عهد بحرین نیز جزو کسانی است که بحرین را نمایندگی خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • هرندی زادگان ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۲:۰۱
    0 0
    سخنان جناب مختار. *امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است . تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید . تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است .عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ، ابلیسش ! و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین ! یا ایها الذین آمنوا ، آمِنوا ! به شما قول می دهم چنانچه با همان نیت روزهای نخستین قیام شمشیر بزنید ، پیروزید و بر دشمن مزور غلبه می کنید .در میان شما احیانا هستند کسانیکه قصد تسلیم دارند . من بیعتم را از ایشان بر می دارم و اتمام حجت می کنم که تزویر به شما امان می دهد تا مقاومتتان را بشکنید . پس از غلبه شک نکنید گردنتان را خواهد شکست !

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.