شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

از پایان مهلت فیفا به سرخ‌ها تا خط و نشان دوباره وکیل برانکو

پرسپولیس لب پرتگاه محرومیت!

برانکو

 فدراسیون فوتبال روز هجدهم شهریورماه طی نامه ای به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: چنانچه تا روز بیستم طلب برانکو و جریمه در نظر گرفته این باشگاه توسط فیفا پرداخت نشود بی‌گمان محرومیت‌های بعدی در میان است.

سینا حسینی/

 فدراسیون فوتبال روز هجدهم شهریورماه طی نامه ای به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: چنانچه تا روز بیستم طلب برانکو و جریمه در نظر گرفته این باشگاه توسط فیفا پرداخت نشود بی‌گمان محرومیت‌های بعدی در میان است.

از آنجا که پرسپولیسی‌ها تاکنون این پول را پرداخت نکردند پیش بینی می‌شود فیفا ظرف ۴۸ ساعت آینده قبل تعطیلی روز یکشنبه رأی جدید خود را در این باره صادر کند.

مدیران این باشگاه در نامه ای تقاضای 30 روز فرجه دیگر را به وکیل برانکو ارائه کردند اما وکیل برانکو نه تنها این درخواست را نپذیرفت بلکه به تندی به این موضوع واکنش نشان داد.

داروبوشیچ در این باره به ایسنا گفت : مطمئناً پاسخی برای این نامه نداریم و از کمیته انضباطی فیفا تقاضا خواهیم کرد تا ادامه مراحل خود را درباره پرونده برانکو و پرسپولیس اجرا کند.

حالا زمزمه اعمال جریمه سخت‌تر وجود دارد و برخی اخبار غیر رسمی حکایت از این دارد پرسپولیسی‌ها در آستانه شروع بازی‌های آسیایی با یک چالش غیرمنتظره رو به رو خواهند شد که این اتفاق می‌تواند حاشیه‌های بسیار زیادی بر این تیم به وجود آورد.

شایعه محرومیت سنگین پرسپولیس توسط برانکو را نه کسی تأیید می‌کند نه تکذیب و همین امر نشان می‌دهد خبرهایی پشت پرده وجود دارد اما کسی جرئت ندارد آن را رسانه ای کند. منابع آگاه در فدراسیون فوتبال معتقدند همه چیز دست فیفاست و باید منتظر حکم جدید فیفا در ارتباط با این پرونده باشیم.

*رسول پناه اصلاً نگران نیست

اما با این حال مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس در این خصوص توضیحات جدیدی ارائه کرد اما محرومیت سنگین را هرگز تکذیب نکرد تا نگرانی هواداران پرسپولیس بیشتر از قبل شود. رسول پناه در یک برنامه تلویزیونی گفت: وی درباره وضعیت پرداخت مطالبات برانکو گفت: این موضوع نگرانی ما هم هست. من ماه قبل گفته بودم که در چند روز آینده بخش دیگری از مطالبات برانکو را پرداخت می‌کنیم اما اتفاقاتی رخ داد که نتوانیم این کار را بکنیم. در این زمینه ما اولویت بندی کردیم و تصمیم گرفتیم تمرکز روی تقویت تیم باشد. باید بازیکن جذب می‌کردیم و بدهی بازیکنان خارجی را پرداخت می‌کردیم. البته در این مدت پرونده ایگور، زلاتکو و مارکو را بستیم و ٣٠ درصد مطالبات برانکو را هم دادیم.

وی افزود: از برانکو دو ماه قبل فرصت خواستیم اما درخواست ما رد شد. با این حال منابع جدید آماده کردیم اما هنوز به دست ما نرسیده است. با این حال در دو هفته آینده مطالبات برانکو را پرداخت می‌کنیم. دیروز دوباره یک نامه نوشتیم که ٣٠ روز به ما فرصت بدهند اما جواب رسمی ندادند. شاید قبول کنند. اگر قبول نکنند تا دو هفته آینده مطالباتشان را پرداخت می‌کنیم. من قول می‌دهم در اسرع وقت تسویه حساب را انجام بدهیم چون منابعش آماده شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر پرسپولیس‌ از نقل‌وانتقالات محروم شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد گفت: ما نقل‌وانتقالات خودمان را انجام دادیم و در این زمینه مشکلی نداریم. به ما می‌گفتند چرا قرارداد بشار رسن را تمدید نمی‌کنید؟ او به ما گفته بود ابتدا باید طلب قبلی‌اش را بدهیم تا قراردادش را تمدید کند. اگر پول بشار را پرداخت نمی‌کردیم نمی‌توانستیم قراردادش را تمدید کنیم.

وی افزود: پرسپولیس‌ فعال‌ترین تیم در نقل‌وانتقالات تابستانی بود. ما بازیکنان مدنظر یحیی گل‌محمدی را خریدیم. در نقل‌وانتقالات بهترین‌های فصل قبل را با قیمت بسیار خوب خریدیم.

رسول‌پناه همچنین درباره وضعیت جدایی مهدی ترابی گفت: او بازیکن با اخلاقی است. ترابی تصمیم گرفت به قطر برود. با توجه به تحریم‌ها و بالا رفتن قیمت دلار ، دیگر بحث پول‌های کلان مطرح است. سال‌های قبل بازیکنانی مثل محمدخانی به قطر رفتند. جدایی ستاره‌ها طبیعی است چون رونالدو هم از رئال رفت. ما تلاش می‌کنیم مثل مهدی ترابی‌ها را بخریم. پرسپولیس‌ همیشه پرسپولیس‌ است.

استعفای گل محمدی سوءتفاهم بود

سرپرست باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره استعفای یحیی گل‌محمدی گفت: این موضوع سوءتفاهم بود که حل شد. ما در پرسپولیس یک خانواده هستیم و فشار روی تیم زیاد بود. اما مشکلات حل شد.

ماجرای جدایی علیپور

وی به موضوع جدایی علیپور اشاره کرد و گفت: علیپور فرزند پرسپولیس‌ است و در باشگاه به روی او همیشه باز است. ما پیش از این نام او و ترابی را برای آسیا رد کردیم.  برای تمدید قرارداد علیپور دو روز قبل با وکیلش صحبت کردم و پیشنهاد علیپور را با آپشن‌ها پذیرفتیم اما گفتند او می‌خواهد به اروپا برود.

فوتبال دست چند دلال است

رسول پناه درباره ارقام میلیاردی قرارداد بازیکنان گفت: قراردادهای ما از سقف قراردادی که تعیین کرده بودیم پایین‌تر بود. فردا کپی قراردادها را برای بازرسی و وزارت ورزش می‌فرستم. متأسفانه برخی درباره این موضوع در فضای مجازی جولان می‌دهند و بدون اطلاع صحبت می‌کنند. من با برخی از هواداران صحبت کردم و به آن‌ها توضیح دادم. ان‌شاءالله در فرصت مناسب قراردادها را اعلام می‌کنیم تا هواداران از وضعیت آن‌ها مطلع باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه دلال‌ها در فوتبال ایران جولان می‌دهند و فوتبال دست چند دلال است. ما مشکلات عجیبی در این زمینه داریم. با این حال مقابله کردیم تا حق پرسپولیس‌ ضایع نشود اما رقابت کاذبی میان دلال‌ها ایجاد شده است اما ما به سودجوها میدان ندادیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.