یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی؛

دومین دوره طرح آموزشی ضمن خدمت خادمیاران خانواده رضوی آغاز شد

خادمیاران رضوی

دومین دوره آموزشی ضمن خدمت خادمیاران خانواده رضوی ویژه پشتیبانان زوجین طرح زندگی به سبک رضوی به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین، فاطمه دژبرد؛ رئیس مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت آستان قدس رضوی، با بیان اینکه به ازای هر ۳۰ تا ۵۰ زوج، یک خادمیار خانواده به‌عنوان پشتیبان زوجین فعالیت می‌کند، گفت: دومین دوره آموزشی ضمن خدمت خادمیاران خانواده رضوی از ۱۶ شهریور در سراسر کشور آغاز شده و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این برنامه آموزشی، حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر حیدری کاشانی و مسلم داوود نژاد، رضا آذریان، حاتمی، پور حسین، محمد رضا صنم یار  به تبیین موضوعات «نقش مودت و رحمت در پایداری خانواده»، «مهارت همدلی در ارتباط با زوجین»، «مخاطب شناسی و شخصیت شناسی»، «مساله شناسی زوجین»، «صبر و تاب آوری» و «مدیریت زمان در ارتباطات» می پردازند.

دژبرد گفت: آزمون پایانی این دوره آموزشی ششم اسفند ماه سال ۹۹ از طریق فضای مجازی به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد و به خادمیاران گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

رئیس مرکز امور بانوان و خانواده گفت: پشتیبانان ضمن تماس با زوجین و پیگیری امور آموزشی طرح زندگی به سبک رضوی با کمک مشاوران و محتواهای آماده شده بر اساس نیازسنجی‌ها به حل مسائل آنها می‌پردازند.

وی ادامه داد: در کانون خادمیاری بانوان و خانواده بخشی از فعالیت‌ها براساس تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده است و در همین راستا طرح زندگی به سبک رضوی ‌به‌صورت فصلی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم اجرای برنامه‌های اردویی و آموزشی زوج‌های جوان بیشتر خدمات آموزشی زوجین به صورت مجازی توسط مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی ارائه می‌شود، ابراز کرد: در دوره آموزشی ضمن خدمت خادمیاران خانواده رضوی اساتید برجسته کشور به بیان موضوعات کلیدی و مهم در حوزه خانواده خواهند پرداخت.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.