دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

بیمارستان امام رضا(ع) مه‌ولات به دستگاه اسپیرومتری تجهیز شد

بهداشت و درمان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات گفت: یک دستگاه اسپیرومتری به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال توسط فردی نیکوکار خریداری و به بخش داخلی بیمارستان امام رضا (ع) شهر فیض‌آباد اهدا شد.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی دهقان  با بیان این که از این دستگاه برای اندازه‌گیری میزان حجم هوای دم و بازدم استفاده می‌شود افزود: دستگاه اسپیرومتری برای سنجش میزان اکسیژن موجود در هوای محیط و انتقال آن به بدن به منظور سوخت‌ و ساز و همچنین دفع دی اکسید کربن حاصل از آن کاربرد دارد.

وی ادامه داد: دستگاه اسپیرومتری برای شناسایی انواع مشکلات و بیماری های آلرژیک و غیرآلرژیک تنفسی از جمله آسم، برونشیت مزمن، ناهنجاری قفسه سینه و بافت‌های ریوی کاربرد زیادی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات با بیان این که این دستگاه نقش مهمی در ارتقای خدمت رسانی به بیماران به ویژه بیماران حاد تنفسی ایفا می‌کند گفت: خیران سلامت در زمینه‌های مختلف به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان کمک کرده‌اند که این کمک‌های خیرخواهانه در زمینه تامین تجهیزات لازم صرف و هزینه می‌شود چنانکه این دستگاه را فرد نیکوکاری به نام حاج حسین امامی به این بیمارستان اهدا کرده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.