سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

هشدار دامپزشکی خراسان رضوی به دامداران درباره تب سه روزه

سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی

سرپرست اداره بهداشت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: با توجه به مشاهده مواردی از بیماری تب سه روز در برخی مناطق، دامداران در صورت مشاهده علائم بیماری، موارد را سریعا به دامپزشکی محل سکونت خود اطلاع دهند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد صفا سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در صورت مشاهده علائم بیماری تب سه روزه "BEF" شامل؛ تب، کاهش اشتهاء، یبوست، افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب، ترشحات غلیظ و چسبنده در بینی و ترشحات سروزی آبکی از چشم، لرزش عضلانی و تکان دادن مستمر سر، لنگش و زمین گیر شدن، موارد را سریعاً به شبکه دامپزشکی شهرستان گزارش بدهید.
او افزود: مناسب‌ترین راهکار برای به حداقل رساندن ضایعات و خسارات اقتصادی ناشی از بروز این بیماری را، تشخیص سریع مبتلایان و درمان مناسب بیماری عنوان کرد.

مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ادامه داد: سازمان دامپزشکی کشور اقدام به واردات واکسن علیه این بیماری نموده که در صورت تمایل دامداران اعلام نیاز از طرف شبکه دامپزشکی شهرستان‌های استان، می‌توان از آن در پیشگیری از بیماری استفاده نمود.
صفا با اشاره به اینکه سمپاشی اماکن دامی علیه حشرات را یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه است، بیان کرد: با توجه به فصل گرما و ازدیاد فعالیت پشه‌ها و بندپایان بعنوان ناقلین اصلی این بیماری انتظار داریم دامداران، توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را جدی گرفته و نسبت به سمپاشی بدن دام‌ها و جایگاه‌های نگهداری دام در اولین فرصت اقدام کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.