جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا:

نمایش توافق با اسراییل، جوشش غیرت عربی - اسلامی را به همراه خواهد داشت

سامان نیازی

سامان نیازی گفت: سران منفور امارات و بحرین با توافق‌شان پیرامون عادی سازی روابط با اسراییل، در واقع با شیب تندی در مسیر اضمحلال قدم بر می‌دارند.

قدس آنلاین: سامان نیازی، معاون بین الملل موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و کارشناس مسائل بین الملل در رابطه با توافق اسراییل و امارات عربی متحده و بحرین گفت: عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی مسئله جدیدی نیست،  اما حقارت و رسوایی آنان که اکنون عیان شده است. نمایش های مضحک شاید برای سران مرتجع بعضی از دولت های به اصطلاح اسلامی جذابیت داشته باشد ، اما سران منفور امارات و بحرین در واقع با شیب تند در مسیر اضمحلال قدم بر می دارند، این اقدامات نابخردانه نه تنها تاثیری در عزم محور مقاومت برای رسیدن به آرمان مقدس آزادی قدس شریف ندارد، بلکه دست محور مقاومت برای دفاع از حقوق ملت فلسطین بازتر شده و تکلیف امت اسلامی را با جریان نفاق روشن میکند.

وی افزود : تلاش کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا برای جلب نظر صهیونیست ها و لابی آن ها در بحبوحه انتخابات، امری سنتی است و البته ترامپ با عملکرد خود و وضعیتش در  دور رقابت های انتخاباتی،  دولتمردان سبک مغز و بی هویت بعضی از کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس را نیز با خود همراه می کند که همراهی آن ها هیچ دستاوردی برای آنها ندارد و بیشتر همان نقش گاو شیرده را دارند.

 نیازی تصریح کرد : ترامپ به دنبال به دست آوردن دل صهیونیست ها برای حمایت و همچنین استفاده تبلیغاتی از آن برای مصرف داخلی است اما خائنان به آرمان بزرگ امت اسلامی، آبروی نداشته خود را خرج احمق های درجه یک کردند. ترامپ کاملاً می داند که هر جای جهان باشد، از انتقام خون حاج قاسم و یارانش به دست محور مقاومت خلاص نمیشود و کابوس قصاص و اقدام متقابل وی را دچار روان پریشی کرده است و این کابوس مرگبار حتی اگر دیگر رئیس جمهور نباشد رهایش نخواهد کرد.

معاون بین الملل موسسه صلح زیبا افزود: ترامپ این را نیز می داند که رژیم صهیونیستی در تاریخی ترین وضعیت ضعف و حقارت است به گونه‌ای که حتی از بالن های آتش زای جوانان فلسطین ترس دارد و از مقابله با آن عاجز است. بی شک نمایش عروسکی توافق دو قبیله که صرفاً حاکمیت را به زور تصرف کرده اند با رژیم صهیونیستی، جوشش غیرت عربی اسلامی را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: محور مقاومت از عراق، سوریه و لبنان تا فلسطین  مدافعین راستین حقوق بشر هستند و از این به بعد با دستی بازتر به مقابله با رژیم رو به زوال صهیونیستی خواهند پرداخت. از وعده راستین رهبر انقلاب حضرت امام آیت الله خامنه ای که فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید ۵ سال می گذرد و مطمئن هستیم این وعده راستین تحقق خواهد یافت و کمتر از ۲۰ سال دیگر این غده سرطانی کودک کش از روی نقشه محو خواهد شد.

 نیازی افزود: موشک های جمهوری اسلامی ایران از جمله سجیل، در عرض تنها ۷ دقیقه تل‌آویو و حیفا را به مخروبه ای تبدیل خواهند کرد. رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رویکرد راهبردی، انسانی، الهی و حقوق بشری است که برای حفاظت از جان انسانهای بی گناه و زنان و کودکان ساکن در فلسطین اشغالی و حق حیات آنها ارزش قائل است و با صبر استراتژیک  تاکنون از این قابلیت بزرگ موشکی و نظامی استفاده نکرده است.

منبع: اسپوتنیک

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.