شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹

آموزش مهارتی پنج هزار نفر در خراسان رضوی با همکاری سازمانهای بین‌المللی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: چهار هزار و ۹۴۴ نفر در این استان با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان و سازمانهای بین المللی مهارت‌های فنی را فرا گرفته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، افشین رحیمی  با اعلام این مطلب افزود: این اداره کل هم اکنون با هشت مجموعه و سازمان بین المللی همکاری دارد و در قالب پنج سازمان به اتباع خارجی و در قالب سه سازمان به اتباع ایرانی آموزش ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: همکاری با سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل( UNIDO ) برای تجهیز و راه اندازی انستیتو مصنوعات چرمی و همکاری با برنامه پیشرفت موسسه همکاری اقتصادی (SEQUA )در ارائه مدل آموزش دوگانه و سازمان توسعه ملل متحد (UNDP ) برای آموزش دوره‌های آموزشی محافظت از لایه ازن برای اتباع ایرانی انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: در این رابطه هزار و ۲۸۷ نفر آموزشهای لازم را فرا گرفته اند.

رحیمی افزود: همکاری با مجموعه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ( UNHCR)، سازمان پناهندگان دانمارک(DRC )، سازمان پناهندگان نروژ(NRC )، سازمان پناهندگان دانمارک(DRC )، ریلیف اینترنشنال(RELIFE International ) و همکاری با کشور آلمان هم ویژه آموزش اتباع خارجی است.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۲ تا کنون در حوزه آموزش اتباع خارجی سه هزار و ۶۵۷ نفر آموزشها و مهارت های فنی را دریافت کرده‌اند که این شمار و کیفیت آموزشها بسیار مورد تشویق سازمانهای یاد شده قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.