یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

آیت‌الله علم الهدی:

هیات‌های مذهبی در توسعه عشق و محبت مردم به امام حسین(ع) نقش‌آفرینی داشتند

علم الهدی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به نقش آفرینی هیات های مذهبی در توسعه عشق و محبت مردم به امام حسین(ع)، گفت: مجاهدت‌های هیات‌های مذهبی در اقامه عزای امام حسین(ع) به عنوان یک عمل صالح در کارنامه اعمال آنها ثبت و ذخیره می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم تقدیر از برگزیدگان هیات‌های مذهبی خراسان رضوی که در جوار بقعه متبرکه امامزادگان یاسر ناصر طرقبه برگزار شد، با بیان اینکه مجاهدت‌های هیات‌های مذهبی در اقامه عزای امام حسین(ع) به عنوان یک عمل صالح در کارنامه اعمال آنها ثبت و ذخیره می‌شود، اظهار کرد: این کار ارزشمندی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: برگ برنده در زندگی اعضای هیات‌های مذهبی، عنوان خالص عزاداری سیدالشهدا است، آنها به عنوان خادم عشق و محبت امام حسین(ع) هستند، وقتی که هیات‌های مذهبی علم و پرچم عزای امام حسین(ع) را بلند می‌کنند، صدها دل تکان می‌خورد و صدها چشم برای امام حسین(ع) گریان می‌شود.

وی با بیان اینکه انسان در عرصه زندگی خود برای هر کاری یک نوع خاص خادم دارد، اضافه کرد: امام حسین(ع) در زمان حیات خود خدمه و غلامان خاصی داشتند و هر غلام و خادم برای مسئله خاص بودند، اکنون هم در ساحت ولایت سیدالشهدا افراد خدمتگزار در جهات مختلف برای خدمت به حضرت استخدام می‌شوند.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به هیات‌های مذهبی گفت: شما به به عنوان خادم عشق و محبت امام حسین(ع) استخدام شدید، از این جهت خدمتگزاری شما در نوکری امام حسین(ع) مهم است که در توسعه عشق و محبت مردم به سیدالشهدا همت دارید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه هیات های مذهبی رابطه دلدادگان امام حسین(ع)  را با برپایی عزای آن حضرت به انسان‌ها نشان می دهند، متذکر شد: عشق و علاقه مردم با شرکت در مراسم عزاداری به سوی امام حسین(ع) روانه می‌شود.

وی ادامه داد: با تمام سختی‌هایی که امسال وجود داشت، هیات‌های مذهبی رابطه بین فطرت‌های دلداده را به وجود امام حسین(ع) پیوند زدند که این موضوع خیلی ارزشمند است.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه روزی که انقلاب اسلامی ما به پیروزی رسید، کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا به رئیس سازمان سیا در آن زمان نامه‌ای برای توبیخ وی نوشته بود، تصریح کرد: او در این نامه نوشته بود، چرا ما 25 سال بر ایران مسلط بودیم و بخش‌های بزرگ این کشور را در تسلط خود داشتیم، همچنین، از طریق آن، کشورهای دیگر منطقه را تحت تسلط داشتیم، ولی شما نتوانستید انقلاب اسلامی را پیش‌بینی کنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رئیس سازمان سیا در جواب کارتر نوشته بود که درست است که ما 25 سال بر این کشور مسلط بودیم و تمام جریانات سیاسی این کشور را زیرنظر داشته داشتیم، حتی بین آنها اختلاف انداختیم که با هم متحد نباشند و اقدامات زیادی انجام دادیم، اما یک بخش را پیش‌بینی نکردیم و آن هم این فکر و مغز سیاسی مردی بود که دور از وطن در تبعید بدون داشتن ابزار رسانه‌ای جهان فقط با یک خودکار و کاغذ 35 میلیون نفر را با خود همراه کرد که تنها ابزار آن مرد عشق به امام حسین(ع) بود.

وی بیان کرد: هیچ فکر و مغز سیاسی نمی‌توانست این را پیش‌بینی کند که یک پیرمرد 78 ساله که 13 سال از کشورش تبعید شده بود حتی هیچ امکانات رسانه‌ای را در اختیار نداشت، با یک قلم و کاغذ تتوانست 35 دل را بهم پیوند دهد و به صورت یکپارچه علیه شاه در اختیار بگیرد، این اصلا قابل پیش‌بینی نبود، ابزاری که این مرد استفاده کرد عشق به امام  حسین(ع) بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.