سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با قدس آنلاین:

رفتن رزم حسینی به نفع خراسان رضوی نیست /فضای مثبت مجلس برای وزارت استاندار خراسان رضوی

رضاطلبی

احسان ارکانی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: اگرچه رفتن رزم حسینی در شرایط فعلی به نفع خراسان رضوی نیست اما در صورت معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت، حمایت قاطعی از وی در مجلس برای کسب رای اعتماد خواهیم داشت.

احسان ارکانی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: اگرچه رفتن استاندار در شرایط فعلی به نفع خراسان رضوی نیست اما در صورت معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت حمایت قاطع را از وی در مجلس برای کسب رای اعتماد خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: استاندار فعلی خراسان رضوی به رغم اینکه بومی استان نبود اما در طی مدتی که در این استان حضور داشت بسیار فعال و پرتلاش عمل کرده و با طرح موضوع مثلث توسعه اقتصادی کارآفرینی و اشتغال را در سطح استان توسعه و گسترش داد، از این رو به طور طبیعی با رفتن وی از استان احتمال لطمه خوردن به طرح های اقتصادی و کارآفرینی که به نوعی پایه گذار آنها اقای رزم حسینی بوده است وجود دارد .

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی افزود: اما اگر بنا به هر دلیلی دولت به این جمع بندی رسیده باشد که استاندار خراسان رضوی را به عنوان گزینه تصدی وزارت صمت به مجلس شورای اسلامی معرفی کند تا کشور از توانمندی های مدیریتی و اقتصادی رزم حسینی استفاده کند و راه گشایی برای حل مشکلات کشور در زمینه صنعت ، معدن و تجارت که طی ماه های گذشته به دلیل بی تدبیری و عدم حضور وزیر ، وضعیت بحرانی را ایجاد کرده است را مرتفع و سامان دهد، چاره ای جز پذیرفتن نداریم.

وی در مورد فضای عمومی مجلس برای استقبال از معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت نیز اظهار کرد: برآیند دیدگاه و نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع مثبت  ارزیابی می شود و در صورت معرفی  به عنوان گزینه وزارت صمت ، احتمال کسب رای اعتماد وی از مجلس بسیار زیاد است.

ارکانی با بیان اینکه تاکنون درباره این موضوع هیچ صحبت و مشاوره ای با مجمع نمایندگان استان نشده است، ادامه داد: همچنین تقاضای نمایندگان استان از دولت و بویژه وزیر کشور این است که در صورت رفتن رزم حسینی از استان ، به سرعت فردی توانمند را جایگزین وی کند تا استان  در طول یک سال باقی مانده از دولت فعلی دچار بلاتکلیفی در زمینه های  مختلف نشود  و حوزه های گوناگون بویژه مسائل صنعت و تجارت استان  با قوت و اجرا پیگیری شوند.

نماینده نیشابور ، فیروزه و زبرخان  در مجلس شورای اسلامی افزود: طی صحبتی که با رزم حسینی داشتیم وی نیز تمایلی درباره رفتن از استان ندارد و بنا دارد طرح هایی را که  در خراسان رضوی  آغاز کرده است را تکمیل و به بهره برداری برساند اما اگر مجموعه دولت به این جمع بندی برسد که وی باید در مسئولیت دیگری به خدمت گذاری بپردازد چاره ای جز پذیرفتن ندارد و ما در مجلس نیز از وی حمایت قاطعی خواهیم داشت تا ضمن تصدی پست وزارت ، در زمینه صنعت ، معدن و تجارت کشور تحول بزرگی  را ایجاد کند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);