دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

آیین تجلیل از چهل خانواده شهید گمنام در ویژه برنامه "چهل چراغ"

چهلچراغ

فرهنگسرای خاوران همزمان با آغاز هفته دفاع  مقدس، از چهل خانواده شهید گمنام جنگ تحمیلی تجلیل می کند.

قدس آنلاین:  به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۵ ، اسماعیل قضات لو دبیر اجرایی ویژه برنامه "چهل چراغ" و رییس فرهنگسرای خاوران با اعلام این خبرگفت: عزت و سربلندی امروز ایران مرهون فداکاری و جان فشانی شهدای هشت سال جنگ تحمیلی است که با استقامت، وفاداری و شجاعت خود به همه ما درس ایثار و ازخودگذشتگی دادند و وظیفه تک تک ماست تا از این میراث ارزشمند برای حفظ عزت و سربلندی میهن مان پاسداری کرده و سیره ی زندگی این شهدای گرانقدر را چراغ راه آینده خود قرار دهیم. 
قضات لو ادامه داد: بر همین اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تصمیم گرفت تا به مناسبت چهلمین سالگرد رشادت سربازان سرافراز دفاع مقدس و با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره این شهدای گرانقدر، ویژه برنامه «چهل چراغ» را برگزار کند. 
دبیر اجرایی جشنواره گفت: «چهل چراغ» یکی از ده ها برنامه‌ای است که توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته دفاع مقدس و به صورت هماهنگ در تمامی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران برگزار می شود. در این برنامه که از ۳۱ شهریور ماه به مدت ده روز برگزار می‌شود، از خانواده چهل شهید گمنام در چهل مزار این ستارگان جاویدالاثر تجلیل می‌شود. روایت گری خاطرات دفاع مقدس توسط جانبازان، سخنرانی، اجرای مداحی و برپایی  مجلس روضه حضرت  اباعبدالله الحسین(ع) از دیگر بخش‌های این برنامه است. 
رییس فرهنگسرای خاوران در پایان افزود: ویژه برنامه "چهل چراغ" در مزار شهدای گمنام مناطق  بیست و دوگانه شهر تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای اطلاع از زمان و مکان دقیق برنامه می‌توانند به نشانی khavaran.farhangsara.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۳۷۱۷۰۳۶ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.