سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی مطرح کرد:

آموزش ارزیابان آستان قدس گامی در راستای تربیت خادمان تراز رضوی

موسی مهدوی - آستان قدس

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی در نخستین دوره آموزشی تخصصی تربیت ارزیاب گفت: همه تلاش ما باید در این جهت باشد که نیروهایی تربیت کنیم که خادم و کارمند تراز رضوی باشند و تربیت ارزیاب برای سنجش و توسعه توان مدیریتی منابع انسانی در همین راستاست.

به گزارش قدس آنلاین، موسی مهدوی در آیین نخستین دوره آموزشی تخصصی تربیت ارزیاب(کانون ارزیابی و توسعه مدیران) در آستان قدس رضوی که با حضور ۲۵ نفر از مدیران این آستان مقدس در حال برگزاری است، با بیان اینکه هدف از این دوره تقویت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون‌سازمانی برای انجام بهینه فرایند ارزیابی و توسعه مدیران و کارکنان سازمان است، اظهار کرد: آستان قدس رضوی به‌عنوان دستگاه امامت و ولایت با هیچ سازمان و نهادی قابل قیاس نیست؛ در موضوع ارزیابی مدیران، کارشناسان و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌ها در دستگاه امام رضا(ع) در آغاز راه هستیم و معتقدیم که بهترین مکان برای ایجاد تحول و پیشرفت، همین دستگاه امامت و ولایت است.

وی دوره آموزشی تخصصی تربیت ارزیاب در آستان قدس رضوی را اقدامی برای شناسایی شایستگی‌های ویژه در دستگاه امام رضا(ع) و ایجاد تحول در شایستگی‌های موجود دانست و افزود: شایستگی‌های زیادی در سازمان مثل تفکر راهبردی، خلاقیت و نوآوری، تعامل و ارتباطات، زائرمحوری، ارتباطات اجتماعی و... وجود دارد که ما وظیفه‌داریم این شایستگی‌ها را مطابق معارف قرآن و سیره معصومین(ع)   تعمیق و ارتقا بخشیم.

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی، با استناد به تفسیر مرحوم علامه محمدتقی جعفری از نامه ۵۳ حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) اظهار کرد: انسان اگر در رابطه با خود، باخدا و با دیگران و درنهایت در نگاه به دنیا به‌عنوان مزرعه آخرت خوب عمل کند، هیچ‌گاه دچار محنت و گرفتاری نخواهد شد.

مهدوی با تأکید بر اینکه؛ راه دستیابی به اندیشه‌های نو در آستان قدس رضوی، تضارب افکار و ایجاد گروه‌های علمی و کاربردی و ارتقای ویژگی‌های انسانی برای تربیت خود و جامعه است؛ گفت: همه تلاش ما باید در این جهت باشد که نیروهایی تربیت کنیم که خادم و کارمند تراز رضوی باشند و تربیت ارزیاب برای سنجش و توسعه توان مدیریتی منابع انسانی در همین راستاست.

وی افزود: ارزیابان تربیت‌شده در این دوره، حوزه ارزیابی شایستگی‌های مدیران، کارشناسان، خادمان و خادمیاران را شکل می‌دهند تا درنهایت در حوزه سازمانی و اداری شاهد تحول اساسی و بنیادی باشیم.

در ادامه این جلسه، مهدی صفیان، مدرس دوره، با اشاره به اهمیت شکل‌گیری کارگاه آموزشی ارزیابان در آستان قدس رضوی گفت: امید است با اجرای فرایند پیشرفته در حوزه منابع انسانی سازمان، نتایج خوبی در جهت توسعه مدیران را شاهد باشیم.

وی افزود: ما سعی خواهیم کرد در این دوره آموزشی تخصصی، مبانی نظری حوزه ارزیابی و نیز نکات مهارتی ارزیابی را به شرکت‌کنندگان منتقل کنیم تا بتوانیم از این به بعد فرایند کانون ارزیابی و توسعه را به‌صورت بومی در آستان قدس رضوی اجرا کنیم.

لازم به ذکر است، این دوره تخصصی از ۲۹ تا ۳۱ شهریور به‌صورت کارگاه سه‌روزه و با حضور اساتید کانون ارزیابی؛ جناب آقایان بابایی، صفیان و محمدی، به‌منظور تقویت مهارت‌های موردنیاز ارزیابی و روش‌های بروز و ظهور شایستگی‌های مدیران و کارکنان و نیز شناخت استانداردهای ارزیابی، در محل سالن شورای مدیران سازمان مرکزی در حال برگزاری است.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.