چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اعلام کرد

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی در بورس تا اطلاع ثانوی

بورس

مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.

قدس آنلاین؛ مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.

در این اطلاعیه خطاب به کلیه شرکت‌های کارگزاری اعلام شده است: به منظور حفظ شرایط تعادل عرضه و تقاضا در بازار بر ورود سفارشات و معاملات، کلیه مشتریان اعم از حقیقی و حقوقی (به جز بازارگردانان دارای مجوز که با شناسه مشخص شده برای معاملات اقدام به ارسال سفارش می کنند) در خصوص امکان انجام معاملات الگوریتمی در همه نمادهای معاملاتی در بورس و فرابورس تا اطلاع ثانوی غیرفعال شود.

همچنین تقسیم سفارشات به هر روشی توسط مشتریان برخط اعم از حقیقی و حقوقی در تمامی نمادهای معاملاتی در سمت فروش، ممنوع است.

در همین راستا باید در اسرع وقت تنظیمات لازم در کلیه سامانه‌های برخط کارگزاران جهت جلوگیری از تقسیم سفارشات در هنگام ورود سفارش توسط مشتریان برخط و همچنین عدم استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی انجام شود.

نظرات

  • حامد ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۳
    0 0
    واقعا این معاملات الگوریتمی مصداق کامل "حرام خوری" است. هزاران تاسف بر مسئولین بی عرضه بازار بورس که بعد از به هدر رفتن سرمایه هزاران و بلکه میلیونها نفر، تازه به فکر ممنوع کردن این معاملات افتاده اند. البته بعید می دانم چنین مسئولین بی عرضه ای بتوانند این ممنوعیت را اجرایی کنند. قابل توجه اینکه ممنوعیت تا "اطلاع ثانوی" است!!!!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.