پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی خبر داد:

آموزش‌های مهارتی در ۱۲ ندامتگاه خراسان‌رضوی ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی از ارائه آموزش‌های مهارتی در ۱۲ ندامتگاه استان به زندانیان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، افشین رحیمی گلخندان اظهار داشت: اولویت برنامه‌ریزی‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای همزمان با سال جهش تولید، تحقق مقوله «جهش مهارت» است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی عنوان کرد: «مهارت» کلیدواژه مهم ‌و اصلی در جامعه امروز ما است و عدم موفقیت یا بیکاری بسیاری از افراد و به ویژه جوانان آماده به کار به دلیل مسلط نبودن و نداشتن مهارت است.

وی ادامه داد: کسب وکارهایی موفق هستند که به افراد ماهر سپرده شوند، اما ریل‌گذاری‌های انجام ‌شده در سیستم آموزشی ما برمبنای تربیت افراد ماهر و متخصص نیست و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به نوعی جبران کننده این کمبود در آموزش افراد است.

رحیمی نوخندان با اشاره به اهمیت توجه مهارت‌آموزی به زندانیان اظهار کرد: در ۱۲ ندامتگاه استان مهارت‌هایی به این افراد آموزش داده شده و این امر سبب آن خواهد شد که افراد بعد از آزادی به دنبال شغل و مهارت خود بروند، همچنین در ۱۱ کمپ ماده ۱۵ و ۱۶ نیز مراکز مهارت آموزی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اهمیت مراکز تخصصی، از افتتاح و راه‌اندازی ۸ مرکز تخصصی در سال جاری خبر داد و افزود: اولین مرکز نوآوری طلا و جواهر ایران، اولین مرکز تخصصی زعفران کشور و همچنین‌ اولین مرکز تخصصی سیستم‌های حفاظتی کشور با همکاری فنی و حرفه‌ای استان و چند مجموعه دیگر طی چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به پتانسیل معادن شهرستان خواف، مرکز تخصصی معدن در این شهرستان با هدف اشتغال افراد بومی در ۱۴ شرکت معدنی این شهرستان راه اندازی شده، هم اکنون ۶٣ پایگاه و آموزشگاه در سطح شهرهای مشهد، سبزوار، تربت حیدریه و نیشابور و همچنین٢٣ پایگاه دولتی در حاشیه شهر مشهد فعال هستند.

رحیمی افزود: در سال گذشته به همت این پایگاه‌ها بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ نفر در مناطق حاشیه‌ای ۴ شهرستان آموزش دیده‌اند و در ۵ ماهه اول سال جاری نیز ٢ هزار و ٢۴� نفر آموزش های مهارتی را فرا گرفته‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.