پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

معاون استانداری اعلام کرد:

اشغال ۲۷ درصدی اماکن اقامتی خراسان رضوی در شهریورماه

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در شهریورماه سال جاری نزدیک به ۲۷ درصد از اماکن اقامتی خراسان رضوی مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدصادق براتی با اشاره به ظرفیت اماکن گردشگری استان در شرایط بیماری کرونا، اظهار کرد: پس از مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی تمام تأسیسات گردشگری خراسان رضوی، واحدهای اقامتی‌ که توانسته بودند مجوزهای لازم برای بازگشایی را دریافت کنند، به ارائه خدمات گردشگری به مسافران پرداختند.
وی ادامه داد: در قسمت تاسیسات گردشگری استان، ۷۷۱ مجموعه از جمله هتل، هتل‌ آپارتمان، خانه مسافر، اقامتگاه بوم‌گردی، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی بین راهی و... از مجموع  ۲۲۶۶ واحد، به ارائه خدمت به زائران و مسافران پرداختند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، بیان کرد: از مجموع واحدهای اقامتی استان در شهریورماه امسال، هتل‌ها ۳۹ درصد، هتل آپارتمان‌ها ۳۳ درصد، مهمان‌پذیرها ۲۶ درصد، خانه مسافرها ۳۳ درصد و اقامتگاه‌های بوم‌گردی ۴ درصد اشغال بوده و پذیرش زائر و مسافر داشته‌اند.
براتی تصریح کرد: در این ایام و با توجه به شرایط کرونایی، بازرسی و نظارت از تاسیسات گردشگری استان با جدیت بیشتر انجام شده است که از مجموع ۴۱۷۳ بازدید صورت گرفته ۶۲۵ مورد تذکر و ۲۳۳ مورد نیز اخطار داده شده است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.