شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱

ایمن‌سازی رایگان ۲ میلیون قطعه طیور در نواحی روستایی خراسان رضوی

طیور

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از اجرای طرح ملی مایه‌کوبی طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل در روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر شهرام شرقی اظهار کرد: در سال جاری و در راستای تحقق رویکرد جهش تولید، عملیات واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل و ایمن‌سازی طیور بومی استان علیه این بیماری  به‌منظور کنترل بیماری مذکور در سطح  طیور روستایی و طیور صنعتی در تابستان سال جاری  در سطح روستاهای استان  توسط اکیپ‌های بخش دولتی اجرا و تاکنون  ۲ میلیون قطعه طیور بومی استان علیه این بیماری به‌صورت رایگان در نواحی روستایی ایمن‌سازی شده‌اند.

 رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی افزود:  اجرای طرح مذکور باهمت همکاران بخش دولتی در فاز پاییزه نیز در دستور کار این اداره کل بوده و طبق پیش‌بینی‌ها  در فصل پاییز نیز اجرایی می‌گردد.

وی هدف از اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی را حرکت در مسیر رویکرد جهش تولید، جلوگیری از تلفات طیور خانگی و ممانعت از انتشار و انتقال این بیماری از طیور خانگی به طیور صنعتی دانست.

شرقی نیوکاسل را ازجمله بیماری‌های جمعیت طیور دانست که در صورت بروز و شیوع آن، مخاطرات بسیاری جمعیت طیور را در تمامی واحدهای صنعتی و روستایی تهدید می‌کند و لازم است ایمن‌سازی واحدهای پرورش طیور بومی مجاور با واحدهای صنعتی در اولویت قرار گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.