شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد

وزیر خارجه عراق امروز در تهران

فواد حسین و ظریف

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر امروز فؤاد حسین وزیر خارجه عراق به تهران و دیدار و گفت‌وگو با ظریف و دیگر مقامات ایرانی خبر داد.

قدس آنلاین: سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سفر امروز (شنبه) فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه خبر داد.

وی افزود: وزیر امور خارجه عراق در این سفر با دیگر مقامات کشورمان نیز دیدارهایی خواهد داشت.

فؤاد حسین  که پیش از ظهر امروز وارد تهران شد، قرار است بعدازظهر در محل وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کند.

وزیر خارجه عراق پیش از این در گفت‌وگویی درباره رابطه با ایران عنوان کرده بود که کشورش بر اصل توازن در روابط تکیه می‌کند. بغداد در سایه وجود منافع جغرافیایی و اقتصادی با کشورهای همسایه از جمله ایران، منافع امنیتی و سیاسی نیز با ایالات متحده آمریکا دارد. لذا باید تلاش کند که اختلاف بین تهران و واشنگتن بر عرصه داخلی عراق تاثیر نداشته باشد.

فؤاد حسین افزود: ما تلاش می‌کنیم تا سیاست خارجی مبتنی بر شفافیت با کشور همسایه خود ایران و همپیمان آمریکایی خود داشته باشیم.

این نخستین سفر دوجانبه فؤاد حسین به ایران پس از تصدی این سمت است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز تیر ماه سال جاری در سفری از قبل تنظیم‌ شده به بغداد و سپس اربیل سفر کرد و با مقامات عراق و اقلیم کردستان ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای را مورد گفت‌وگو قرار داد.

پس از این سفر نیز مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به تهران آمد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.