شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴

همه محدودیت‌های موج اول کرونا از یکشنبه در البرز اجرا خواهد شد

استان البرز

استاندار البرز گفت: برای مدیریت شیوع کرونا با بسیج مجموعه استان در اجرا، قانون‌گذاری، قضایی، نظامی و انتظامی به شرایط اوایل اسفند ماه باز می‌گردیم و محدودیت‌ها و اجرای دستورالعمل‌ها را با جدیت در البرز اعمال می‌کنیم.

قدس آنلاین: به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری البرز، عزیز شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که شامگاه شنبه به‌صورت اضطراری برگزار شد، گفت: وضعیت شیوع کرونا در البرز قرمز است و در جلسه ستاد ملی در این خصوص هشدارهایی داده شد.

وی گفت: استانداران برای اعمال محدودیت‌ها در استان‌ها با هماهنگی ستاد ملی، مجاز شدند بنابراین از فردا یکشنبه ۶ مهر ماه این محدودیت‌ها اعلام و اعمال می‌شود.

شهبازی افزود: متأسفانه ناگزیریم در حوزه اصناف علی‌رغم هشدارهایی که داده شد، محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای را اجرایی کنیم.

وی گفت: تمامی محدودیت‌هایی که در موج اول شیوع کرونا داشتیم، فعلاً به مدت یک هفته با موافقت ستاد ملی در البرز اعمال می‌کنیم.

استاندار البرز افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان دستور جدی آماده‌باش به بیمارستان‌ها برای رسیدگی به بیماران کرونایی بدهد.

وی با بیان اینکه اکنون جوانان نیز به‌شدت درگیر کرونا شده‌اند، عنوان کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان شخصاً در بیمارستان‌ها پای‌کار باشند و همچنین نظارت‌ها نباید به مکاتبه بسنده شود بلکه ضرورت دارد میدانی وارد عمل شوید.

شهبازی گفت: ناگزیریم اعلام کنیم تمامی رستوران‌های جاده کرج_ چالوس به‌صورت بیرون بر، خدمات ارائه دهند.

وی افزود: سپاه پاسداران استان نیز همراهی همه‌جانبه خود را اعلام کرده و آموزش و پرورش و دستگاه‌ها باید نیروهای آموزش‌دیده خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند.

استاندار البرز ادامه داد: در راستای نظارت بر اجرای محدودیت‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تمامی کارمندان اعم از استانداری، همراهی خواهند داشت.

شهبازی افزود: باید دوباره غربالگری را به جد آغاز کنیم و این طرح باید محله محور اجرایی شود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک اجباری است و ارائه و دریافت خدمات در ادارات و سازمان‌ها منوط به این امر است، افزود: علاوه بر این، کاهش ساعت کاری ادارات و فعالیت ادارات و سازمان‌ها با یک‌سوم کارکنان نیز به ستاد ملی پیشنهاد می‌شود.

شهبازی اضافه کرد: رسانه ملی باید اطلاع‌رسانی را با جدیت بیشتری همانند موج اول شیوع کرونا دنبال کند.

وی گفت: ۳۰۰ بیلبورد تبلیغاتی استان باید در اختیار تبلیغات مقابله با کرونا قرار گیرد.

این محدودیت‌ها که برای اعمال در البرز به مدت یک هفته جهت مقابله با شیوع کرونا به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد شده، شامل تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ‌موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلاها می‌شود. همچنین برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، ممنوع است. باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی و کاراته، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی، آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن‌سازی و برگزاری نماز جمعه نیز تعطیل و فعالیت آنها ممنوع می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.