یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

با حضور سعید عاطف نویسنده کتاب انجام شد؛

معرفی و خوانش کتاب «هم رنگ خدا» در نمایشگاه اقتدار۴۰

خوانش و معرفی کتاب «هم رنگ خدا»

همزمان با چهلمین سالگرد ایام دفاع مقدس، مراسم خوانش و معرفی کتاب «هم رنگ خدا» با حضور سعید عاکف، نویسنده کتاب در غرفه سنگر کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در نمایشگاه اقتدار۴۰ برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین، همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مراسم خوانش و معرفی کتاب «هم رنگ خدا» با حضور سعید عاکف، نوییسنده کتاب و حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سید مهدی رضوی، فرمانده حوزه بسیج ادارات شهید طرحچی، مرتضی کرباسی، نایب رئیس مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی و جمعی از آزادگان و جانبازان دفاع مقدس در غرفه سنگر کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در نمایشگاه اقتدار۴۰  برگزار شد.

نویسنده کتاب «هم رنگ خدا» دراین مراسم ضمن نکوداشت یاد و نام شهدا و حماسه های ایام جنگ دفاع و شهادت گفت:در موضوع نویسندگی و خاطره نویسی عنصری و مولفه ای به عنوان آگاهی وجود دارد و این آگاهی به این معناست که هر نویسنده ای باید نسبت به موضوعی که درمورد آن قلم میزند آشنایی و اطلاعات کامل داشته باشد و جغرافیای کار خود را لمس کرده باشد.

سعید عاکف ادامه داد: در حوزه ادبیات دفاع مقدس نیز حضور در جبهه های دفاع مقدس و درک و لمس وقایع و اتفاقات آن زمان توفیقی بود که در سالهای اتنهایی جنگ شامل حال بنده شد.

این نویسنده ارزشمند دفاع مقدس ادامه داد: همرنگ خدا شرح حال یکی از شهدای بزرگوار دفاع مقدس است که رشادت ها و مبارزات خود را نه از شروع دفاع مقدس که از سالها قبل از سال ۴۱و ۴۲ با مبارزه با وهابیت و رژیم شاهنشاهی در جزیره هرمز آغاز کرده بود.

وی تاکید کرد: شهید موسی درویشی به واقع در مباحث دینی و اعتقادی و ایمان و بویژه ارادت به ائمه و ابا عبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و با اینکه در شرایط سخت کاری در معدن کار می کرد با غذای نان و خرما اهل روزه و نماز شب بود و به واقع انسانی بود که رنگ وبوی خدایی گرفته بود.

نویسنده کتاب «خاکهای نرم کوشک» ادامه داد: در مدت زمانی که توفیق نوشتن در مورد شهدا را کسب کرده ام در مورد بیش از هزار شهید مطلب نوشته ام و در این مدت به این نتیجه رسیده ام که شهدای ما با گوهر ایمان و اعتقاد و دلبستگی واقعی به خلیفه مطلق حضرت حق در روی زمین هرگز دچار غم و اندوه و محرومیت نبوده اند و به همه این راه را نشان داده اند که اگر این اعتقاد وجود داشته باشد هرگز گرفتاری نخواهیم داشت.

عاکف ادامه داد: در سالهای دهه ۴۰ وهابیت خبیث با همکاری خانواده سلطنتی ایران تصمیم داشت شیعه را از جزیره هرمز پاکسازی کند که این امر با مجاهدت ها و مبارزات شهید موسی درویشی ناکام ماند.

وی یادآور شد: عشقبازی و علاقه شهید موسی درویشی به ساحت ابا عبدالله(ع) به گونه ای بود که هرچند در همه مراسمات مدیریت کاملا به دوش وی بود ولی در روز عاشورا تمام فکر و ذکر او صحنه واقعه کربلا و شهادت امام و یاران بود و از شدت خزن و ناله و اندوه د راین روز بیهوش می شد.

نویسنده کتاب «هم رنگ خدا» ادامه داد: در نهایت نیز این شهید بزرگوار به مانند ارباب بی کفن خود همانند شهدای صحرای کربلا به شهادت رسید و از او جز چند مشت گوشت و استخوان باقی نماند.

عاکف تاکید کرد: باید در عمل پیرو راه شهدا باشیم به گونه ای که شهید برونسی در عملیات کربلای ۴وقتی راه برای پیروزی در یک منطقه کاملا گره خورده بود با توسل به ذکر صلوات پیروزی را در محور خود به ارمغان آورد.

سعید عاکف در بخشی از این برنامه به قرائت بخشی از کتاب «هم رنگ خدا» با عنوان «ارباب بی کفن» در ذکر حالات شهید بعد از مقتل خوانی و سینه زنی در روز عاشورا پرداخت.

شایان ذکر است این مراسم با اهدای لوح تقدیر حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به نویسنده کتاب همرنگ خدا و امضای لوح یادبود مراسم به پایان رسید.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.