یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲

وزیر بهداشت: دیگر گلایه نمی‌کنم/ اجازه نمی‌دهم در عرصه مقابله با کرونا از سایر کشورها عقب بیفتیم

نمکی

وزیر بهداشت گفت: وقتی کشورم در تنگنای اقتصادی است گلایه نمی‌کنم و نمی‌گذارم در عرصه بین‌المللی در مبارزه با کرونا از هیچ کشور پیشرفته‌ای عقب بیفتیم.

قدس آنلاین؛ دکتر سعید نمکی ظهر امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس به ما درس‌های مهمی آموخت؛ جبهه‌ها مدرسه عاشقی بود، اولین درسی که می‌شد آموخت، درس عشق بود. بسیج که میوه روزهای سخت دفاع مقدس بود، مدرسه عشق بود.

وی افزود: دومین درسی که دفاع مقدس به ما آموخت این بود که نباید مرعوب عظمت پوشالی دشمن شد؛ ما آموختیم که می‌شود با ایمان و رشادت، هیمنه دشمن را در هم شکست. اگر این ایمان و رشادت نبود، خیلی از جاها باخته بودیم اما این‌که یک میلی‌متر از خاک را از دست ندادیم دلیلش ایمان و پشتکار بود. سومین درسی که از دفاع مقدس گرفتیم این است که هرجا ایستادیم، بردیم و هرجا بر اصولمان تکیه کردیم و متحد بودیم و در کنار هم قرار گرفتیم، برنده میدان مبارزه شدیم.

نمکی اضافه کرد: اوایل بهمن‌ماه بود که گزارشی از کشور چین درباره کرونا دریافت کردیم و به همکاران خود گفتم روزهای سختی را برای کل جهان می‌بینم. از بستن پروازهای چین به سمت کشور صحبت کردیم و سعی کردیم با شیوه‌های جهادی و بسیجی که برگرفته از دفاع مقدس بود جبهه‌آرایی کنیم. برخی افراد گفتند تحریم هستیم و شرایط سختی داریم و من گفتم که در عوض، ما بزرگ مردان و بزرگ‌زنانی را داریم که روزهای سختی را اداره کردند. ما تجربه هشت سال دفاع مقدس و جامعه ایثارگر پزشکی و پرستاری را داریم.

وزیر بهداشت گفت: دفاعی که در مقابل موج سنگین کرونا داشتیم یکی از تاریخی‌ترین اتفاقات بود. همین شبکه‌های خارجی معاند که الان سکوت کرده‌اند، آن زمان که هنوز موج بیماری به خودشان نرسیده بود و زمانی که علیرغم بضاعت اقتصادی، بیمارانشان هنوز پشت در بیمارستان‌هایشان سرگردان نشده بودند بدترین هجمه‌ها را علیه ما داشتند اما خودشان در باتلاق کرونا گرفتار شدند.

وی افزود: کشورهای اروپایی ۶ برابر ما تخت بیمارستانی و به ازای هر تخت دو تا سه برابر ما پرستار دارند اما ما با تجارب دفاع مقدس این روزها را مدیریت کردیم و توانستیم در اردیبهشت‌ماه مرگ‌هایمان را به نزدیک ۳۰ نفر برسانیم و از تولیدکننده به یک صادرکننده تجهیزات مقابله با کرونا تبدیل شویم. من تردید ندارم که امروز با همت والا، این راه را به خوبی خواهیم پیمود.

نمکی ادامه داد: من اهل تضرع و زاری نیستم و وقتی کشورم در تنگنای اقتصادی است گلایه نمی‌کنم. دیروز رئیس بانک مرکزی قسمتی از یک میلیارد یورو را آزاد کرد اما من به معاون توسعه اعلام کردم همین میزان اندک را هم برگردانید تا مبادا درخواست من موجب بروز مشکلی شود. ما از این به بعد لب فرو می‌بندیم. نمی‌گذاریم در عرصه بین‌المللی در مبارزه با کرونا از هیچ کشور پیشرفته‌ای عقب بیفتیم. ما با همت و رشادت مدافعان سلامت در کنار مردم بزرگ‌منش این ممکلت مقاومت خواهیم کرد و کرونا را به لطف خداوند شکست خواهیم داد؛ همان‌طور که اثبات کردیم در هشت سال دفاع مقدس نیز توانستیم کشور را به زیبایی اداره کنیم.

نظرات

  • ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۰۵
    0 0
    چهره افسرده و غمگین همیشگی شما خیلی نگران تر از چهره بیمار کرونایی هست این طوری اگه بخوای پیش بری فاتحه همه خوانده شده

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.