یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران با وزیر دفاع عراق دیدار کرد

سردار نظامی

معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس کمیسیون مشترک نظامی ایران و عراق امروز یکشنبه در بغداد، با وزیر دفاع عراق دیدار کرد.

قدس آنلاین: سردار «قدیر نظامی» معاون روابط بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه با «جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق در بغداد دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار دو طرف راه های گسترش همکاری ها و مناسبات دفاعی، نظامی و مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ایران و عراق به همراه روسیه و سوریه در کمیته امنیتی مشترک با یکدیگر علیه تروریسم همکاری می کنند.

کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه و نماینده عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);