یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶

توسط به نشر منتشر شد؛

ما با تو سربلندیم؛ اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی

مجموعه اشعاری نوجوانانه

مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «ما با تو سربلندیم» در قالب کتاب های پروانه توسط به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد.

به گزارش قدس آنلاین، در این اثر ۱۸ قطعه شعر به کوشش حامد محقق و بابک نیک طلب گردآوری و چاپ شده است.
خبرهای سرخ از منیره هاشمی، در قصه ها از مریم زارعی، رسم خوبی از مرضیه تاجری، او همیشه هست از حامد محقق، مانند تو مرد می شوم من از اسماعیل صوفی نژاد، چراغ آسمان از محبوبه صمصام شریعت، سردار دل ها از طاهره اکرمی، در راه تو از سمیه قبادی، جاری تر از رود از دادیار حامدی، غیرت همیشه برجاست از اکرام السادات هاشمی پور، آفتاب تاریخ از طیبه شامانی(طناز)، تو لبخند درختی از مهدی طراوتی توانا، شوق از محمد عزیزی(نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می شوند.
«ما با تو سربلندیم» با تصویرگری وحید خاتمی و طراح گرافیک سعید دین پناه در ۴۲ صفحه قطع وزیری بیاضی و با قیمت ۲۰ هزارتومان روانه بازار نشر شده است.
در یکی از این اشعار می خوانیم:
تو ما را بی سپر نگذار، سردار
بدون بال و پر نگذار، سردار
از آن حال و هوای آسمانی
زمین را بی خبر نگذار، سردار
برای تهیه این اثر می توانید به فروشگاه های کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در سراسر کشور و یا سایت Behnashr.com  مراجعه نمایید.
گفتنی است سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متولد۲۰ اسفند ۱۳۳۵ و از از فرماندهان عملیات ‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، ارتش ایالات متحده وی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبود هنگام خروج از فرودگاه بین ‌المللی بغداد شهید کرد. برخی از رسانه ها مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی را شلوغ ‌ترین مراسم تشییع پس از تشییع امام خمینی(ره) برشمردند.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

نظرات

  • ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۶:۰۱
    0 0
    عالی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.