یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

امام جمعه مشهد:

دغدغه ما از ابتدا رفع مساله حاشیه شهر مشهد و فاصله نداشتن حاشیه این شهر با متن آن است

آیت‌الله سید احمد علم الهدی

امام جمعه مشهد گفت: از ابتدا دغدغه ما رفع مساله حاشیه شهر مشهد و فاصله نداشتن حاشیه این شهر با متن آن بود که خوشبختانه با اهتمام مسوولان شهری و استانی دیگر شاهد مساله حاشیه شهر نخواهیم بود.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید احمد علم الهدی امروز در مراسم کلنگ‌زنی طرح ساماندهی کال شهرک شهید باهنر مشهد افزود: با تبدیل حاشیه به متن شهر، این مناطق از تمامی مزیتهای موجود در شهر استفاده خواهند کرد.
وی اضافه کرد: امروز شاهد اهتمام مسوولان شهری و استانی به حاشیه شهر مشهد هستیم و متولیان زیادی برای عمران و آبادانی کامل این منطقه پیدا شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در حال حاضر دغدغه حاشیه شهر در حال برطرف شدن است و همه مسوولان از جمله سپاه، حوزه قضایی، دادگستری، اطلاعات، نیروی انتظامی و دستگاه امنیتی در راستای حل مشکلات امنیتی، محیط زیست، عمران و آبادانی اهتمام ورزیده‌اند.
علم الهدی افزود: خشنودی مقام معظم رهبری حل این مشکل است و عشق و ارادت به مقام ولایت، مسوولان را وادار به اهتمام بیشتر نسبت به رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد کرده ‌است.
وی در خصوص مشکلات موجود در شهرک های شهید باهنر و رجایی مشهد گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مساله در این منطقه، مسکن است که در جهت رفع آن، ۶ هزار مسکن برای ساکنان این دو شهرک ساخته می‌شود.
پروژه کلنگ‌زنی طرح ساماندهی کال شهرک شهید باهنر مشهد در راستای کلنگ زنی ۱۲ پروژه حاشیه شهر با شعار "یک حاشیه کمتر، صدها فرصت بیشتر" در محل ورودی شهر مشهد از جاده سرخس انجام شد و شامل بدنه سازی کال، تعریض پل و ایجاد پارک خطی است همچنین زمان بندی پیش بینی شده نیز برای اجرای آن ۲۳۰ روز است.
همچنین امروز در حاشیه این مراسم، جلسه ستاد حاشیه شهر مشهد با حضور نماینده ولی فقیه، شهردار مشهد، مدیرکل اطلاعات، رییس کل دادگستری استان خراسان، فرماندار مشهد و فرمانده سپاه امام رضا (ع) نیز در مسجد حضرت ابوالفضل برگزار شد.
شهردار مشهد در این نشست به آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پروژه بزرگ با شعار "یک حاشیه کمتر، صدها فرصت بیشتر" در هفته گذشته اشاره کرد افزود: پروژه‌های مهم شهرک شهید رجائی شامل تقاطع غیر همسطح مصلی، پارک پنج هکتاری خانواده، پارک ۷۰ هکتاری و پایانه شرق است.
محمد رضا کلایی افزود: تعریض معابر، ایجاد کتابخانه و سالن ورزشی در جوار بوستان نصرت و ایجاد بوستان‌های محلی از دیگر پروژه های در دست اقدام در این شهرک است.
شهردار مشهد در خصوص پروژه های محدوده شهید باهنر نیز گفت: از جمله پروژه‌های این شهرک می توان به ایجاد بوستانهای محلی و ایجاد کتابخانه اشاره کرد که اجرایی شدن این پروژه‌ها در کنار حمایت تمامی دستگاه ها، با مشارکت مردم انجام می‌شود.
کلایی پیش از این اعلام کرده بود: در شورای تامین استان با مدیریت موضوع و هماهنگی دستگاه ها توسط مدیرکل اطلاعات استان، تفاهم نامه‌ای بین آستان قدس رضوی، دولت، شهرداری مشهد و سایر عناصر تصمیم‌گیر منعقد و مقرر شد به صورت ویژه در شهرکهای شهیدان رجایی و باهنر پروژه های مهمی اجرا شود و نتایج این تفاهم‌نامه در ١٠ ماه آینده قابل رویت است.
در این راستا عملیات اجرایی ساخت ١٢ طرح شهری در شهرکهای شهید رجایی و شهید باهنر مشهد با ۲۴ هزار میلیارد ریال اعتبار روز سوم مهر ماه جاری آغاز شد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.