چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

هشدار دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم هشدار داد

برخورد قانونی با متخلفین انتقال آب به اراضی غیر

آب چاه‌های کشاورزی

یزد - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم گفت: انتقال آب چاه‌های کشاورزی به اراضی غیر ممنوع بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم تمکین به قانون، در این زمینه برخورد خواهد شد.

به گزارش قدس انلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری  استان ،سید جمال الدین طباطبایی در این رابطه اظهارداشت: در راستای حفاظت از منابع آبی و پاسداری و صیانت از حقوق عامه، متخلفین انتقال آب به اراضی غیر شناسایی شده و در این خصوص اخطاریه های لازم برای آنها صادر و ابلاغ شد.

وی با اشاره به بند ۲ اصل ۱۵۶ قانون اساسی، یکی از وظایف مهم دستگاه قضا را احیای حقوق عامه ذکر کرد و اظهار داشت: دادستانی با متعرضین به حقوق عمومی مقابله و برخورد جدی می کند.

طباطبایی تصریح کرد: انتقال غیرمجاز آب از چاه های کشاورزی به خارج از اراضی از مصادیق تخلف پروانه های بهره برداری و یکی از مهم ترین عوامل افت سطح آب در چاه ها، قنوات و چشمه های منطقه بوده و از تهدیدات آسیب رسان به عامه بهره برداران می باشد که تبعات آن غیرقابل جبران است.

این مسئول گفت: بهره برداران منابع آبی فقط مجاز به استفاده از آب استحصالی در محدوده اراضی مندرج در پروانه بهره برداری هستند و با توجه به اهداف و برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی، توسعه سطح زیرکشت و یا انتقال آب به خارج از اراضی مذکور ممنوع است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);