چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

فرماندار نیشابور بر مناسب سازی اماکن برای معلولان تاکید کرد

معلولان

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور گفت: دستگاه‌های اجرایی براساس قانون ملزم به مناسب‌سازی اماکن و تسهیل در سطوح دسترسی برای معلولان هستند.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا قامتی روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی ناشنوایان در جلسه ستاد مناسب‌سازی معابر شهرستان نیشابور برای معلولان افزود: معلولان در حوزه سد معبرها در حاشیه خیابان‌ها گلایه‌های جدی دارند و مقاومت‌هایی هم می‌شود که در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع باید با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیشابور یک شهر فرهنگی و گردشگری است باید طرح‌های مناسب‌ سازی اماکن گردشگری و زیارتی برای معلولان و فرهنگ‌سازی در این حوزه، نوشتن نکات و مطالب آموزشی در اماکن پرتردد و اتوبوس‌ها به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار نیشابور با بیان اینکه تخصیص خاصی برای مناسب‌سازی اماکن و معابر وجود ندارد گفت: باید با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به شهروندان زمینه‌ای فراهم شود تا شهروندان درک صحیحی از مطالبات معلولان به دست آورند.
وی افزود: در حال حاضر هزار و ۴۱۸ معلول شنوایی و گفتاری در نیشابور وجود دارد که از این تعداد ۵۲۹ نفر زن هستند و عمده مشکلات آنان ناشی از مسائل ژنتیکی و مادرزادی و کمتر به علت حوادث بوده است.
قامتی ادامه داد: در اداراتی که امکان حضور همیار برای تسهیل در امور مراجعان معلول وجود ندارد باید همکاری‌های لازم برای تسریع در امور این عزیزان صورت گیرد.

نماینده کانون ناشنوایان نیشابور نیز گفت: با وجود تعداد زیاد ناشنوایان در نیشابور و حجم گسترده مطالبات این قشر از داشتن مکانی برای استقرار کانون و پیگیری مطالبات آنان محروم هستیم.
الهام مومنی افزود: یکی از مشکلات عمده ناشنوایان در مراجعه به ادارات تفهیم خواسته‌ها و مطالباتشان است که با حضور یک همیار در زمان‌های معین این مشکل حل می‌شود.

در این مراسم از تعدادی از مدیران ادارات که در حوزه تسهیل امور و مناسب سازی اماکن برای معلولان اقدامات موثری انجام داده‌اند قدردانی شد.
نهم مهرماه روز جهانی ناشنوایان است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.