پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

حجت الاسلام مروی در بازدید از آتش‌نشانی حرم رضوی:

حفظ ایمنی زائران از اولویت های آستان قدس رضوی است

تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از آتش‌نشانی حرم مطهر رضوی حفظ ایمنی زائران را از اولویت‌های نخست آستان قدس رضوی دانست.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی صبح  روز گذشته با حضور در واحد آتش نشانی حرم مطهر رضوی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات آتش نشانان این مجموعه، حفظ ایمنی زائران را از مهمترین اولویت‌های آستان قدس رضوی خواند و اظهار کرد: همانگونه که بازرسی بدنی برای امنیت زائران اهمیت دارد، آتنش نشانی نیز به همان میزان حائز اهمیت بوده و این دو مکمل یکدیگر هستند.
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت آینده نگری برای پیشگیری از سوانح وحوادث، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم در اثر کوتاهی در تأمین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خدایی نکرده اتفاقاتی رخ دهد و سپس بخواهیم به سراغ رفع کمبودها و اشکلات بروید.
وی افزود: حادثه تلخ پلاسکو، هزینه گزاف همراه با شهادت هموطنانمان را به همراه داشت، باید از عبرت‌ها و تجربیات این حادثه بیاموزیم و از حوادث احتمالی آینده پیشگیری کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به حضور میلیونی زائران در حرم مطهر رضوی در مناسبت‌های خاص همچون عیدنوروز، شب‌های قدر و ...، گفت: به برکت وجود مقدس حضرت رضا(ع) و با تلاش دست اندرکاران حوزه های ایمنی و امنیتی حرم مطهر، تاکنون حادثه‌ای در این آستان نورانی رخ نداده است، اما ما باید خود را همواره برای مقابله با بدترین شرایط آماده نگهداریم.
وی تصریح کرد: حرم مطهر رضوی با حدود یک میلیون متر مربع فضا و تراکم میلیونی جمعیت در مناسبت‌های خاص، باید در چندین نقطه پایگاه آتش‌نشانی مجهز به بهترین امکانات و حرفه‌ای ترین نیروی‌های انسانی را داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین مروی آموزش اصول ایمنی و آتش نشانی برای خدام و کارکنان آستان قدس رضوی را از دیگر مواردی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و ابراز کرد: کارکنان آتش نشانی حرم مطهر باید با اجرای دوره‌ای مانورهای عملیات و بهره گیری از تجهیزات امدادرسانی و اطفا حریق به‌روز، همواره در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با حوادث باشند.  
در پایان این بازدید تولیت آستان قدس رضوی دستوراتی را در خصوص رسیدگی و رفع مشکلات کارکنان آتش نشانی حرم مطهر امام رضا(ع) صادر کرد.
گفتنی است، در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین مروی ضمن آشنایی با فعالیت‌ها و اقدامات واحد آتش نشانی حرم مطهر با کارکنان این مجموعه گفت‌وگو و از تلاش های آنان تقدیر کرد.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.