پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

هشدار فرمانده سپاه گیلان نسبت به تخریب بی‌رحمانه جنگل‌های تالش

سپاه

گیلان- فرمانده سپاه قدس گیلان تخریب بی‌رحمانه جنگل‌های تالش را نگران‌کننده خواند و گفت: سپاه برای مبارزه با قاچاق چوب در کنار اهالی بومی منطقه تالش است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سپاه قدس گیلان ،سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور در جلسه ستاد بحران شهرستان تالش با اشاره به جاری شدن سیلاب اخیر شهرستان تالش و آسیب‌ها و خسارت‌های بسیار فراوان آن در منطقه اظهار داشت: سپاه برای مبارزه با قاچاق چوب در کنار اهالی بومی منطقه تالش است.

فرمانده سپاه قدس گیلان تخریب بی‌رحمانه جنگل‌های تالش را نگران کننده خواند و با اشاره به اینکه باید جلوی این‌گونه از خسارت‌ها به طبیعت گرفته شود عنوان کرد: یکی از دلایل بروز سیلاب اخیر شهرستان تالش تخریب محیط‌زیست، آسیب به جنگل‌ها و نظایر این است بنابراین باید برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده شود.

سردار عبدالله‌پور مطرح شدن موضوع جنگل‌های تالش در شورای تأمین گیلان در سال‌های گذشته را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه طبق گزارش‌های واصله با جنگل‌های این منطقه به شکل بی‌رحمانه‌ای برخورد می‌شود افزود: براساس نظریه کارشناسان اگر اقدامی انجام نشود در آینده و پس از هر سیلاب باید منتظر تلفات جانی زیادی باشیم.

وی آمادگی همیشگی سپاه و بسیج برای کمک به مردم و حادثه‌دیدگان در بحران‌ها و بلایای طبیعی را متذکر شد و با اشاره به اینکه سپاه در این امر به دولت کمک می‌کند خاطرنشان کرد: سپاه طبق رسالت وجودی خود وظیفه دارد هر جا که مشکلی برای مردم به وجود آمد سریعاً وارد میدان عمل شود و به حادثه‌دیدگان خدمات لازم را برساند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه مردم تالش غریب واقع شدند زیرا نباید با یک باران و سیل شاهد این وضعیت در منطقه باشیم ابراز داشت: هر زمان حادثه‌ای طبیعی و سیلابی رخ می‌دهد و مردم دچار خسارت و رنج می‌شوند ما داغدار می‌شویم زیرا سپاه همواره یاری‌گر مردم بوده و از هر راهی که بتواند به کمک آنان می‌شتابد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.