شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸

چین: آمریکا در صدد بازگرداندن جهان به «عصر جنگل» است/ آمریکا بزرگترین نابودکننده نظام بین المللی است

چین و آمریکا

در پی اتهام‎زنی واشنگتن علیه پکن در رابطه با «قتل میلیون‌ها نوزاد»، چین آمریکا را به «دروغ پردازی» و تلاش برای بازگرداندن جهان به «عصر جنگل» متهم کرد.

قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، سخنگوی دفتر نمایندگی چین در سازمان ملل در تازه‎ترین اظهارات خود در رابطه با دولت آمریکا، این کشور را به «دروغ پردازی» و تلاش برای بازگرداندن جهان به «عصر جنگل» متهم کرد.

 وی در بیانیه‌ای گفت: برخی از سیاستمداران آمریکا به اظهارات کذب و فریبکارانه عادت کردند. آنها از روی خباثت کشمکش و درگیری سیاسی ایجاد می‌کنند و همکاری چندجانبه را از بین می‎برند.

در ادامه بیانیه آمده است: آمریکا که خلاف جریان معاصر حرکت می‌کند، به  بزرگترین  نابودکننده نظام کنونی بین‌المللی تبدیل شده است و از هر روشی برای بازگرداندن جهان به عصر جنگل تلاش می‌کند.

مقامات آمریکایی اخیرا در اظهاراتی علیه کشور چین، این کشور و آژانس‌های سازمان ملل را مسئول «قتل میلیون‌ها نوزاد» برشمردند.

«بتسی دواس» وزیر آموزش آمریکا در نشست روز پنجشنبه مجمع عمومی سازمان ملل به مناسبت سالگرد برگزاری کنفرانس تاریخی زنان در سال ۱۹۹۵، این اتهامات را علیه چین و آژانس‌های وابسته به سازمان ملل مطرح کرد که با واکنش «صندوق جمعیت سازمان ملل» مواجه شد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز روز پنجشنبه در بیانیه‌ای، چین را به قرار دادن اویغورها و دیگر اقلیت‌های این کشور در معرض سقط جنین اجباری و عقیم سازی تحمیلی متهم کردند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.